Choď na obsah Choď na menu
 


Stálosť pamäte - Info

15. 11. 2009

Autor: Scorpio Phoenix

 

Preložila: Amidala

 

Originál: http://www.foreverfandom.net/viewstory.php?sid=19665

 

Pár: HP/DM, HP/GW, DM/C

 

Rating: NC17

 

Varovanie: Mpreg, vulgarizmy,

 

V skratke: Harry stratí spomienky na 5 rokov a nepamätá si jeho vzťah s Dracom. Ktorý skončí tehotný vďaka neznámej kliatbe. Harry sa snaží oživiť jeho minulosť tak, ako Draco bojuje za udržanie  súčasnosti. Vyhrá v budúcnosti ich láska, alebo nie?

 

Obsah: Harry trpí stratou pamäte a nepamätá si jeho vzťah s Dracom. Draco je tehotný a zdevastovaný touto situáciou. Draco sa dostáva do zostupnej špirály kvôli všetkému, čo sa stalo, s vážnymi následkami. Harry sa snaží vyrovnať s následkami straty spomienok na posledných 5 rokov a získať svoju pamäť späť. Bude pre nich neskoro dať sa opäť dokopy, alebo Draco nadobro všetko pokazil?

 

Prehlásenie: Nevlastním nič, ani nechcem profitovať z tejto poviedky. Harry Potter a všetky postavy sú vlastníctvom J.K. Rowlingovej.

 

ScorpioPhoenix AN: Nápad na túto poviedku som mala už dlhšie a konečne som sa pustila do písania. Pravdepodobne bude mať okolo 10-12 kapitol. Nápad na názov tejto poviedky som dostala z názvu jedného môjho obľúbeného obrazu od Salvadora Daliho.

 

Amidala AN: Pod textom nájdete obrázok spomínanej maľby „La persistencia de la memoria“ od Salvadora Dalího, ktorý maliar namaľoval v roku 1931. Oficiálny preklad tejto maľby je buď „Persistencia pamäte“ alebo „Neodbytnosť pamäte“. V názve poviedky som však použila názov: „Stálosť pamäte“, ktorý, podľa môjho názoru, celú poviedku vystihuje oveľa lepšie.

 

Obrázok

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.