Choď na obsah Choď na menu
 


Stálosť pamäte - 3. kapitola

3. 9. 2010

 

A/N: Prinášam novú kapitolku :-) viem, že po predchádzajúcej uplynula neskutočná doba, ale jednoducho sa nedalo skôr.. najskôr som mala kopu roboty a učenia sa okolo štátnic, potom nejaké tie zdravotné veci sa do toho priplietli a podobne.. nespomínam ani to, že sa mi podarilo si kompletný preklad uplne vymazať a teda som sa snažila nanovo.. hold, dočkali ste sa.. na záver ešte dodám, že kapitolku by som rada venovala Darken, ktorá nestrácala vieru a Veruške Vere :-) Prajem Vám príjemné čítania a ak nájdete chybičku tak ma please upozornite..

 

 

 

Draco zalapal po dychu, ako cez jeho telo vystrelila silná vlna mágie a poslala oboch, Harryho a Grangerovú, cez ochranné kúzla do neznámych miest. Napriek tomu nemal čas sa s tým znepokojovať, pretože v jeho bruchu explodovala mrazivá bolesť a zrútil sa dole, siahajúc slepo po prvej veci, ktorú by mohol uchopiť. Nanešťastie, tam nebolo nič, iba vzduch a Draco sa zvalil rovnako elegantne, ako padajúca budova. V poslednom momente sa zvládol prekrútiť, čo mu zabránilo padnúť priamo na jeho brucho, ale bolesť, ktorá priamo vypukla v jeho ramene, keď sa stretol s kobercom, doplnila sa už rozvíjajúcu bolesť v jeho bruchu. 

 

 

Ozval sa zvuk premiestňovania a v spálni sa zjavila Narcissa s pripraveným prútikom a výrazom paniky, ktorý iba vzrástol, keď uvidela Draca na zemi, krútiaceho sa v plodovej polohe*.

 

„Draco!! Čo je zle, čo sa stalo??“

 

Narcissa sa hnala k svojmu spadnutému synovi, kľakajúc si vedľa neho a snažiac sa mu uhladiť vlasy preč z jeho tváre. Mykla sa pri jeho bolestnej grimase. „Napadli ťa? Čo ťa bolí?“

 

Draco otočil úzkostné oči smerom k nej. „Bolí to.“ pohol sa, aby sa dotkol svojho brucha.

 

„Tippy!!“

 

Ozvalo sa hlasné prasknutie a v strede sa objavil domáci škriatok.

 

„Pomôž mi ho dostať do postele, dones jeho čaj a potom sem okamžite zožeň liečiteľku Donnellyovú.

 

Škriatka rýchlo prikývla a poslala vlnu mágie cez Dracove napnuté telo. Narcissa vstala zo svojho miesta a vrhla upevňujúce zdvíhajúce kúzlo na pomoc škriatke. Verila, že Tippy má stabilnejší prúd mágie, ako je jej vlastný, hlavne kvôli tomu, že bola vystrašená, že by mohla Draca poraniť vážnejšie,  ako už bol.  

 

Bol to boj od začiatku, aby k nemu mala počas jeho tehotenstva povolený okamžitý prístup. Dracova hrdosť bola v plnej miere rozčúlená od kedy sa objavilo tehotenstvo a čo sa toho týkalo, chcel veľmi málo pozornosti. Trvala na tom, že bude schopná k nemu prísť v momente upozornenia, rovnako, ako hocijaký domáci škriatok, pri prípadnom vzniknutí problémov.

 

Nakoniec súhlasil, motivovaný záchvatom rannej nevoľnosti, ktorá vydržala až do večera. V čase, keď Harry prišiel domov z Ministerstva, Draco skoro odpadol z totálnej dehydratácie. Harry bol taký nahnevaný, že Draco nezavolal jeho alebo Narcissu, aby mu pomohli, že okamžite nastavil ochranné kúzla pre Narcissin príchod a okamžite ich oboch naladil, aby dostali upozornenie v prípade akéhokoľvek problému zo strany blondína. Od tej doby, keď Draco čo i len zakašľal, obaja o tom vedeli. 

 

Tippy pomaly preniesla Draca na posteľ, jemne ho položiac dole. Draco sa okamžite skrútil späť do predchádzajúcej pozície, rukami objímajúc svoje okrúhle brucho, slabo nariekajúc. Narcissa naňho úzkostlivo pozerala.

 

„Draco, čo sa stalo? Cítila som vlnu tvojej mágie, a potom tvoju bolesť. Prosím ťa.. povedz mi!“

 

Draco zachrčal. „Bol tu Harry a.. bol som naňho strašne naštvaný. Vracia sa späť k Weasleyovej!“ Draco sa zachvel a zavrel oči.

 

Narcissa zanadávala. Čo jej syn kedy videl v tom polovičnom.. ale držala tieto myšlienky na uzde, vediac, že to ničomu nepomáhalo a taktiež vediac, že Harry bol pre Draca veľmi dobrý. Harry bol tak veľmi zamilovaný do jej syna, až ju to primälo žiarliť na ich vzťah, taký, aký ona s Luciusom počas ich vlastného manželstva nevyhnutne nezdieľala.

 

A Draco.. jeho zmena po jeho zapletení sa s Harrym bola neuveriteľná. Nikdy nevidela svojho syna takého šťastného. Po dlhú dobu verila tomu, že Harry držal Draca pod vplyvom nejakého druhu Elixíru lásky, ale jej vlastný materinský inštinkt sa nakoniec ujal vedenia a vzbúril sa proti takým myšlienkam.

 

Vyrušila ju Tippy svojím objavením sa s podnosom so šálkami a čajníkom. Narcissa sa dala do pohybu berúc od škriatky podnos a pokladajúc ho na nočný stolík. Rýchlo zaliala šálku a posadila sa na posteľ.

 

„Draco.. miláčik, otoč sa ku mne. Daj si trochu čaju.“ Počula prasknutie Tippyinho zmiznutia, ale zostala sústredená na svoju úlohu.

 

Čaj bol jeden zo špeciálne namiešaných a navrhnutých pre tehotné ženy, na upokojenie nervov, a niekedy aj rozrušeného dieťaťa. Liečitelia sa jednoducho rozhodli, že čaj by tiež mohol byť prínosom pre Draca, vidiac, ako je vždy rozrušený on aj dieťa. Ale jedinečný Elixír proti bolesti bol vytvorený špeciálne pre Draca, na pomoc pri zvládaní jeho bolesti. Dracova nová maternica sa jednoducho hýbala vo vnútri s jeho ostatnými mužskými orgánmi a všetko bolo celkovo stiesnené. Draco kvôli tomu prežíval krušné chvíle.

 

Draco sa snažil otočiť k jeho matke, ale zastavil sa, keď ďalšia bolesť zasiahla jeho telo. Trpel rôznymi bolesťami a kŕčmi každý týždeň tehotenstva, ale toto bol nový typ bolesti, ktorý pred tým nezažil.

 

Hlava mu padla späť a zastonal. Narcissa sa cez neho natiahla a znovu mu  odhrnula preč vlasy, odhaliac potom spotené čelo a kruhy rysujúce sa pod jeho očami. Jej srdce smerovalo k nemu a v tejto chvíli sa cítila pomerne bezmocná. Narcissa nemala dcéru, takže rozhovor ohľadom ženských záležitostí a povinností nikdy nevyšiel z jej úst. Zrejme nikdy neočakávala, že uvidí svojho syna na pokraji pôrodu dieťaťa, ale stále nejako cítila, že by ho napriek tomu ako matka sklamala.  

 

„Daj si malý dúšok, zlatíčko. Uľaví sa ti od bolesti. Donnellyová tu bude o chvíľu.“

 

Natiahla sa po jeho chrbte a pomohla mu nadvihnúť sa do takej výšky, do akej mohol a Draco sa jej snažil pomôcť. Priložila mu šálku k perám a on vďačne prehltol zlatú tekutinu. Po tom, ako bola šálka takmer prázdna, preťalo vzduch ďalšie prasknutie. Draco sťažka padol späť na vankúše a opäť zafňukal, ako si pošúchal spodok brucha. Odmietol uveriť, že by mal mať teraz dieťa. Nebol čas. Mal ešte ďalšie tri týždne!

 

„Draco, si zničený a rozrušil si aj malé, nie je tak?“ zamatový hlas liečiteľky Donellyovej sa vzniesol ponad neho. Draco na ňu gánil a protestoval by, pokiaľ by cez neho neprehrmela ďalšia vlna prenikavej bolesti. Vykríkol.

 

Donellyová sa zamračila a ponáhľala sa k posteli. Narcissa jej uhla z cesty, keď sa nad neho sklonila,  aby sa naňho mohla pozrieť zbližša. Donellyová bola vysoká, viac ako 6 stôp, s divokými čiernymi vlasmi a svetlými modrými očami. Krátko vzdychla, vybrala svoj prútik a mávla ním, čo spôsobilo objavenie sa a rozvinutie pergamenu vedľa nej. Z kabelky, ktorú umiestnila na koniec postele, jej prisvišťalo brko a začalo zúrivo čarbať po papieri. Použila na Draca niekoľko diagnostických zaklínadiel, všetky z nich vírili a menili farby. Brko písalo ešte rýchlejšie, prispôsobujúc sa víreniu.

 

„Draco, povedz mi, čo sa stalo. Opíš bolesť, pokiaľ môžeš.“

 

„Ja.. bol som skutočne rozčúlený. A potom.. obrovský výbuch mágie, ktorý poslal Harryho a Grangerovú cez ochranné kúzla i vonkajšok. Vtedy začala bolesť a ja som padol, ale nie na dieťa. Pristál som na boku.“

 

Narcissine oči sa rozšírili. „Pretlačil si ich cez ochranné kúzla?“

 

Draco prikývol a Donnellyová zdvihla obočie. „Bez prútika, správne?“

 

Draco znovu prikývol. „Nechcel som. Povedal som im, aby odišli, a potom sa to proste stalo.“

 

„Ako sa bolesť prejavuje? Výrazná, bodavá? Tupá, bolestivá? Kŕče, vlny..?“

 

„Ostrá a prichádza, a odchádza. Pripadá mi to.. ako keby som bol trhaný na kusy alebo podobne.“

 

Donnellyová sa unavene usmiala a pozrela na Narcissu. „Dobre, vyzerá to, že sa čoskoro stanete starou mamou.“ Opäť nazrela do svojich poznámok. „Trochu skôr, ako bolo očakávané, ale nie je sa čoho obávať.“

 

„Ešte nie je ten pravý čas! Je príliš skoro! Nemôžete to zastaviť alebo niečo?!“ vykríkol Draco, jeho tvár teraz kompletne bez farby. Otočil panikou zasiahnuté oči k svojej matke.

 

Narcissa sa natiahla, aby sa dotkla Dracovej ruky a Donnellyová povedala,

 

„Dieťa je vyčerpané, Draco. Ale je to psychické vyčerpanie, nie fyzické.“ povedala narýchlo ako sa k nej Narcissa rýchlo otočila, „magické deti si môžu vytvárať ich vlastný program, a nie je tu nič, čo s tým nevyhnutne môžeme urobiť. A tak je to pri normálnych tehotenstvách, nemôžeme urobiť veľa. Ale pri tomto tehotenstve, medzi dvoma extrémne silnými čarodejníkmi, ktoré vzniklo, ako dôsledok kliatby, ktorú nikto nevidel skoro tisíc rokov, sa vlastne musíme držať toho, čo chcú.  

 

Natiahla sa dole chytiac ho jemne za rameno. „Si v začiatočnom štádiu pôrodu, Draco. Potrebujeme ťa okamžite dostať do Svätého Munga. Spojím sa s liečiteľkou Olabisiovou, takže na teba bude pripravená. Už nejaký čas sme mali pre ňu pripravené medzinárodné prenášadlo.  

 

Donnellyová sa otočila k Narcisse. „Prosím Vás, pripravte ho do Svätého Munga. Ja sa vrátim do Svätého Munga a upozorním tím, že sa ho chystáme priniesť. Pošlem časť tímu späť sem, aby vás eskortovali. Draco pôjde Hop-šup sieťou, žiadne premiestňovanie.“

 

Narcissa prikývla a Donnellyová sa odmiestnila. Draco na ňu pozrel vystrašeným pohľadom. Narcissa sa naňho povzbudzujúco usmiala.

 

„Bude to v poriadku, Draco. Som tu.“ Znovu si sadla na posteľ a chytila ho za ruku. „Zvládol si to všetko krásne. Ako náhle tu bude malé, nič z toho nebude podstatné.“ Jemne mu prešla prstami cez ruku. „Želáš si, aby som teraz zavolala Harrymu?“

 

„Nie!“

 

Narcissa sa na neho zamračila. „Si si istý? Bude chcieť byť-“

 

„Mne je, kurva, jedno, čo chce on!“

 

„Draco!“

 

„Nie a to je kon.. aaaaaahhhhhhh!!!“

 

„Dýchaj, Draco.. tak, ako ti ukázala liečiteľka Wentworthová,“ povedala úzkostlivo Narcissa, ako bolesť zastihla Draca nepripraveného. Sťažka lapal po dychu, zvierajúc pevne prikrývku. Zakričala na Tippy.

 

Draco znovu zavrel oči, kým jeho matka volala na Tippy a ďalších domácich škriatkov, aby pripravili jeho veci. Nebolo to tak, ako by už dopredu nemal pripravené kufre plné vecí vzhľadom na vlastné pohodlie a Harryho naliehanie. Ale Draco dokonca ani nechcel myslieť na niečo také. Úroveň jeho znepokojenia dosahovala kritický bod a bol skoro  naplno záchvate paniky. Nie iba preto, že druhý otec tu s ním nebol, Draco sa hrozil tohto dňa odkedy prišiel na to, čo kliatba spôsobila. Nie kvôli jeho strachu z pôrodu, ale pretože nechcel dieťa.

 

--------------------------------------------

 

Draco mohol čestne povedať, že nikdy nebol taký šťastný, keď videl Svätého Munga, ako bol v ten moment. Posledných štyridsaťpäť minút bolo hotovým peklom. Od chvíle, keď prišiel liečiteľský tím, aby ho sprevádzal to vyzeralo, ako keby sa nič nedialo správne.

 

Začalo sa to kŕčom v chrbte, ktorý ho zanechal totálne paralyzovaného v bolesti po dobu najmenej piatich minút. Takmer sa prehrýzol cez vlastný jazyk, aby sa udržal od toho, aby plakal ako dieťa. Dokonca sa zatiaľ ani nepohol z postele. A liečitelia mu povedali, že si nesmie vziať nič na tlmenie bolesti. Nakoniec sa im podarilo dostať ho z postele a pomôcť mu do krbu. Iba pre to, aby sa dostavila ďalšia kontrakcia. Podlomili sa mu kolená a zaškrípal zubami, kým sa ho liečitelia snažili udržať vo zvislej polohe.

 

Po príchode do pohotovostnej prijímacej miestnosti Svätého Munga naňho čakal ďalší tím liečiteľov s levitujúcim kreslom. Pred tým, ako si mohol sadnúť cítil rastúcu vlhkosť na prednej strane svojho habitu. V úžase zízal dole na rozširujúci sa mokrý fľak na svojom habite a kaluž tvoriacu sa pri jeho nohách.

 

Náhle sa v ich strede objavila Donnellyová. Pozrela sa dole na neporiadok na podlahe. „To je v poriadku, Draco. Práve ti praskla plodová voda.“

 

Draco sa zhlboka nadýchol a znovu ho zasiahla rana od bolesti.

 

„Sakra!“

 

Krb sa znovu aktivoval a z plameňa vystúpila Narcissa. Vrhla jeden pohľad na Dracovu tvár a na mokrý fľak na ňom a na podlahe. Vedela, aký hrdý bol jej syn, a že musel byť totálne ponížený. Vzala prútik a rýchlo upratala neporiadok.

 

Donnellyová naznačila tímu, aby pomohli Dracovi do kresla. Ako náhle bol usadený, tím s ním urýchlene odišiel. Draco si položil hlavu späť na kreslo a bojoval proti slzám, ktoré hrozili. Všetko sa to dialo príliš rýchlo, príliš bolestivo. Ešte nikdy vo svojom živote nebol taký vystrašený, dokonca ani vtedy, keď Temný pán ešte stále žil. Skutočne chcel Harryho po svojom boku, ale nevedel, či by zvládol tomu mužovi čeliť práve teraz. Pretože Harry by ho videl takto, vystrašeného, spoteného a na pokraji sĺz, a ani by sa oňho nezaujímal. To bolo príliš.

 

Jeho sprievod ho konečne dopravil do jasnej vlastnej izby s veľkou, pohodlne vyzerajúcou, posteľou. Bolo tu niekoľko pergamenov vznášajúcich sa s brkami v pohotovosti, ktoré okamžite, v okamihu, keď vstúpil do miestnosti, začali písať. Bolo tu na blízkych stoloch niekoľko podnosov s viacfarebnými fľaštičkami od rôznych elixírov. Jemná, upokojujúca hudba naplnila miestnosť a Draco sa cítil  mierne lepšie.

 

Dobrý pocit skončil, keď bol náhle vyzlečený zo svojho habitu a daný do otrasnej sterilnej lacnej nemocničnej košele. Akurát protestoval proti zmene šiat, keď sa zjavila Donnellyová s jeho matkou v závese.

 

„Dobre, dobre,“ povedala sviežo Donnellyová, ako sa k nemu náhlila, takmer ho strkajúc na posteľ. „Potrebujeme sa pozrieť na veci.“ Draco zakvílil pri nápore studenej plachty, ktorá zasiahla jeho nahý zadok a on sa na ňu hrozivo zamračil. Ospravedlňujúco sa usmiala. „Toto by pre Vás malo byť nahriate.“

 

Zoslala naňho pár zaklínadiel a vo vzduchu pred nimi sa objavilo pár animovaných obrázkov. Draco zaškúlil na obrázky. Vždy mu hovorili, že tieto sú obrázky dieťaťa, ale jemu to vždy pripadalo ako veľká, masívna škvrna.

 

„Ach, presne podľa plánu,“ povedala povzbudzujúco, ako preskúmala obrázky. Stiahla svoje ruky preč. „Ako sa cítite?“

 

„Ako keby niečo išlo vystreliť von z môjho brucha,“ odpovedal stroho Draco a dvaja z liečiteľov sa uchechtli.

 

„Ale práve kvôli tomu sme všetci vzrušení!“ povedala Donnellyová a Draco sa ironicky uškľabol. „Draco, prepisuješ modernú históriu! Teraz, kde je Harry?“

 

„Nechcem ho tu,“ povedal Draco, prekrížiac si ruky na hrudi, ako najlepšie vedel.

 

Donnellyová prudko vzhliadla a prižmúrila oči. „Pardón?“

 

„Povedal som.. Nechcem ho tu,“ zopakoval Draco.

 

Cez pôrodný tím prešiel šepot a Donnellyová žmurkla. „A prečo nie?“

 

Draco smerom k nej otočil chladný pohľad. „Vašou prácou je pomáhať pri pôrode dieťa, tak to spravte. Nie je náplňou Vašej práce sa o to starať.“

 

„Má to čo dočinenia s jeho stratou pamäte?“

 

„V poriadku, ja ho tu len nechcem!“ odsekol Draco a odvrátil pohľad preč od nej a zízal na stenu.

 

Donnellyová sa pozrela smerom k Narcisse, ktorá vyzerala, ako by sa snažila udržať od kričania na svojho syna.

 

Donnellyová povedala ticho, „Pomohla som už porodiť veľa detí. Neexistuje nič hodnotnejšie pre rodiča, ako byť pri tom, keď sa narodí ich dieťa. Videla som už bezpočet manželov, partnerov a to, ako prišli o narodenie svojich detí. Je to pre nich srdcervúce.“ Zľahka sa dotkla Draca na ramene, ale blondín sa neotočil. „Toto je tiež Harryho dieťa. Keď sa mu vráti pamäť, hlboko oľutujete, že mu toto bolo odoprené. Ak máte nejakú nádej, že sa veci medzi vami urovnajú, nerobte to.“

 

Draco sa otočil a zízal na Donnellyovú. Bola tam od začiatku, od začiatku celého tohto úbohého chaosu. Draco a Harry boli skoro neustále prenasledovaní tlačou a museli sa vyrovnať s radom liečiteľov z medzinárodného čarodejníckeho sveta vo veľkom. Väčšina z nich sa správala ku Dracovi, ako keby bol chytáckym projektom z elixírov, ale Donnellyová to nikdy nespravila. Jednoducho sa k nemu správala ako ku každej inej, tehotnej, pacientke. Draco začal mať túto ženu rád a čo bolo dôležitejšie, získala si jeho aj Harryho rešpekt.

 

„Viem, ako veľmi ho miluješ, Draco,“ povedala, „a viem, že sa niečo muselo stať, aby si ho tu nechcel, ale nenechaj to, aby mu to zabránilo od jednej z najdôležitejších udalostí jeho života.. a tvojho tiež.“

 

Donnellyovej slová ho zasiahli priamo citlivé miesto v jeho srdci a bolesť z nich búšila čerstvo a novo, a vedel, ako zúfalo chce vidieť Harryho. A ako veľmi tu chcel Harry pri narodení byť. Ale.. Harry mu ublížil. On by to dokonca neocenil. Harry sa viac nestaral o dieťa. A Draco toto všetko spravil pre neho..

 

„Tvoj otec tu bol, keď si sa narodil, Draco. Bol to pre neho jeden z najšťastnejších okamihov.“ Povedala Narcissa a Draco sa pozrel na ňu. „Jeden z mála preňho,“ zašepkala, „bol si jeho najlepším dielom.“

 

Draco sklonil hlavu. Lucius zomrel v Azkabane, zlomený a blúznivý. Dokonca ich na konci ani nespoznal.

 

Rýchlo mykol hlavou smerom k jeho matke, ktorá prikývla a otočila sa k odchodu. Donnellyovej obočie sa prestalo mračiť a ona sa opäť usmiala.

 

„Veľmi dobre!“ vykríkla Donnellyová, ako Narcissa opustila izbu.  Pôrodný tím začal pripravovať nástroje a uteráky. Draco sa mykol, ako spozoroval uteráky. Toto bude tráááápne.

 

Liečiteľ stážista sa ponáhľal do izby a oznámil, „Liečiteľka Olabisiová dorazila, je práve na ceste nahor.“

 

„Skvelé!“ otočila sa s úsmevom na Draca. „Najlepší odborník na tento typ pôrodov práve dorazil. Budete v tých najlepších rukách, Draco.“

 

Draco sa pokúsil o úsmev, aj keď sa cez neho prehnala ďalšia kontrakcia.

 

-----------------------------------------------------------

 

„Niečo sa deje,“ povedal Harry zatiaľ čo pochodoval v kuchyni na Grimmauldovom Námestí, „cítim to.“

 

Vrátili sa tam po násilnom vyhostení z Harryho domu. Harry nechcel znovu čeliť Malfoyovi a Hermiona súhlasila, že to tak, snáď, bolo najlepšie, kým sa Draco upokojí. Vedela, že Narcissa by bola upozornená, ak by ju Draco potreboval.

 

„Naladil si sa na Draca, pokiaľ má ťažkosti alebo bolesti.“ povedala Hermiona, ako pozorovala svojho najlepšieho priateľa pri vydupávaní diery do ich podlahy. „Pani Malfoyovú tiež. Som si istá, že ak by sa niečo skutočne dialo, tak by zavolala, Harry.“

 

Harry si odfrkol. „O tom veľmi pochybujem, Hermiona. Som si istý, že ma nenávidí.“

 

Hermiona pokrútila hlavou. „Nie, Harry. Váš vzťah v skutočnosti veľmi podporovala. Dokonca viac, ako som si myslela, že by bola schopná. Ona je matka, Harry. Len chcela, aby bol Draco šťastný.

 

Harry chvíľu zízal na Hermionu a potom pokračoval v pochodovaní. Bolo tu šteklenie, nervozita prúdila celým jeho telom a otravovala podozrenie, že niečo nie je v poriadku. Veľmi zle. Nemohol sa toho striasť.

 

Harry začul zasyčanie krbu a potom Ronov hlas volajúci na Hermionu. Vošiel do kuchyne, keď naňho Hermiona zavolala. Ron vstúpil do kuchyne a krátko sa zastavil, keď uvidel Harryho a Hermionine ustarostené tváre.

 

„Čo sa stalo?“ spýtal sa Ron, kráčajúc k Hermione. „Myslel som si, že ste u Malfoya.“ Preťahujúc Malfoyove meno, imitujúc tak blondínov dobre známy dialekt.

 

Hermiona pozrela na Harryho. „Boli sme, a potom sa Draco rozrušil a vyhodil nás von.“ Povedala smutne Hermiona, „bol naozaj rozrušený.“ Harry si prehrabol rukou vlasy a Hermiona si povzdychla.

 

Ron si odfrkol. „Jeho typický záchvat zlosti. Dospeje snáď niekedy?“

 

Hermiona vydala podráždený vzdych. „Je trochu citlivý, Ron. Pozri sa, čo sa stalo! A potom, príde Harry a vypustí trochu noviniek, ktoré ho totálne zdevastovali. Tiež by som bola citlivá, a to dokonca bez toho, aby som bola tehotná.“

 

Ron na moment vyzeral zamyslene a nakoniec prikývol. „Hádam, že ohľadom toho máš pravdu.  Pripúšťam, tiež by som bol trochu na nervy. Mať dieťa a ten všetok bordel okolo. Iba.. hej.“

 

Harry sa otočil a naštvane pozrel na Rona „A všetok ten bordel je iba náhodou, tiež aj moje dieťa. Bez ohľadu na to, ako sa to stalo.“ Náhle sa otočil a pozrel na Hermionu. „Ehm.. ako sa to, mimochodom, stalo?“

 

Hermiona sa rozpačito usmiala. „Si si istý, že to chceš vedieť? Vyzeral si celkom nešťastne, keď si zistil, že ste mali.. eh..sex.“

 

Harry zovrel pery a netrpezlivo mávol rukou. „Dobre, túto časť som pochopil, ale čo tá kliatba?“

 

„Francúzske ministerstvo malo problémy s otráveniami. Dostalo sa to tam do nejakých elixírov a jedál v miestnej kaviarni. V každom prípade, boli jedom zasiahnuté dve tehotné čarodejnice a deti sa narodili ako Šmukli**. Požadovali od svojho ministerstva, aby niečo spravilo a našlo toho, kto to spôsobil, ale tí nemali žiadnu stopu.

 

Ron si odkašľal a Harry sa naňho pozrel. „Prišlo to sem k nám, pretože tu bola správa o otrave v Rokville a niekoľkým rokfortským študentom bolo zle,“ dodal Ron, krútiac hlavou. „Trvalo to približne šesť mesiacov, práve tieto náhodné otrávenia. Takže nás Robard nechal spolupracovať s Francúzskym ministerstvom pri pokusoch zistiť, čo sa deje. Dostali sme tip a doviedlo nás to späť do Francúzska. Malfoy išiel s nami, pretože chcel ísť nakupovať.“ Prevrátil dramaticky oči Ron, ale Hermiona stisla pery.

 

„Nešiel tam kvôli nakupovaniu, išiel tam ako konzultant, pretože všetky právne spory týkajúce sa vydávania medzinárodných zločincov, ktorí by mali byť chytení a boli by Britskými čarodejníkmi. Nakoniec, je právnikom.“ karhala ich Hermiona.

 

Ron ľahostajne pokrčil plecami. „Dobre, hej. Toto tiež robil.“ Pozrel na Harryho, ktorý vyzeral, ako keby potlačoval odfrknutie. Harry sa naňho zaškeril a Ronovi odľahlo. 

 

„Každopádne,“ pokračovala Hermiona, mračiac sa na oboch, „rodiny nových šmuklov sa dožadovali spravodlivosti. Boli z veľmi starých Francúzskych čistokrvných rodín. Ironické je, že jedna z rodín bola starodávnou vetvou jednej časti Malfoyovského rodokmeňa. Meno Malfoy je odvodené z Francúzštiny.

 

Ron sa znovu vrhol na príbeh. „Francúzski Malfoyovci sa išli zblázniť nad Šmuklom v ich rodokmeni. Maire Pascale, nemohla mať kvôli jedu viac detí. Takže samozrejme, že šli cestou najlepšie známou pre Malfoyovcov.

 

„Čierna mágia?“ hádal Harry.

 

Ron prikývol a Hermiona využila prestávku na vrátenie sa k príbehu.

 

„Preskúmala som to a našla som, že niekoľko storočí dozadu, bola vytvorená kliatba a uvalená na mužského potomka Malfoyovského rodu, aby posilnila jeho spermie a tie následne produkovali len dcéry a žiadnych synov. Všetky čistokrvné rodiny chcú mužského dediča, takže toto bolo pre Malfoyov hrozné znemožnenie. Očividne to fungovalo. Skončil s päťdesiatimi šiestimi dcérami. A bolo to tak kvôli vyskytnutiu sa zaujímavého vedľajšieho efektu kliatby. Každý, s kým mal sex, skončil tehotný, dokonca aj v prípade ak žena bola neplodná, alebo príliš stará na to, aby mala deti. Najstaršou bola storočná čarodejnica.“

 

Harry neveriacky pozeral s otvorenými ústami a Ron vypukol v smiech. „Kámo, mal by si vidieť svoju tvár. Vyzerá presne tak isto, ako vyzerala pred tým, keď ti toto Hermiona povedala po prvý krát. A Malfoyova tvár bola na nezaplatenie.“

 

„Poďme, Hermiona,“ vyzýval Harry, aj keď si nebol istý, že chcel vedieť zvyšok. Predsa len, už mal nejakú predstavu o tom, čo sa stalo.

 

„Dobre, Pascale bola zúfalá. Takže nazrela medzi kliatby. Vyskúšala to na svojom manželovi, ale nefungovalo to a podľa všetkého to skúsila na ďalšieho muža a nič sa nestalo. Uvedomili si, že kúzlo bolo špecifické pre mužského potomka Malfoyov, ktorý je skutočne rodeným Malfoy. Ona bola potomkom toho prvého Malfoya. Ďalšou časťou kliatby bolo, že všetci, nasledujúci po tejto rodovej línií, budú mať dievčatá. Žiadna nepoužívala meno „Malfoyová“, keď sa raz vydali. Ona bola rodená Malfoyová, čo znamenalo, že jej manžel nebol. Takže cez svoj zdroj na Francúzskom ministerstve sa dopočula o tom, že do Francúzska príde otrávenia vyšetrovať Harry Potter. A že ho bude sprevádzať „partner“, Draco Malfoy, ktorý sa zdal byť jeden z posledných prežívajúcich mužských potomkov Malfoyovcov.“

 

Ron štuchol Harryho do ramena. „Toto je tá časť, ktorú si nám povedal. Neboli sme tam, keď sa to.. stalo.“ Ronova tvár sa zľahka červenala a Harry okamžite začal tušiť, že ďalšia časť sa bude obzvlášť zahanbujúca.

 

Hermiona sa na Harryho povzbudivo usmiala. „To je v poriadku, Harry. Nebudem zachádzať do všetkých detailov. Ale povedal si nám, že Pascal sa priblížila ku Dracovi so svojou žiadosťou o jej oplodnenie, ale namiesto formálneho spýtania sa ho, prišla odvolávajúc sa na staroveký zákon, ktorý to Draca nútil urobiť. Bol skutočne rozčúlený, že naňho skúsila toto. Takže na tomto základe to sám odmietol a viac s ňou nechcel hovoriť.

 

Harry prikývol. Toto mohol o Malfoyovi vedieť. Malfoy bol extrémne citlivý, keď sa ho ľudia snažili prinútiť niečo urobiť, kvôli celej veci s Voldemortom-

 

Harryho myšlienky sa odmlčali. Počkať. Čo? Ako to vedel? To nebolo niečo, čo by mal o Malfoyovi vedieť. Po vojne spolu nikdy nehovorili o ničom osobnom. Sem tam jeden druhého vídali, ale nikdy neviedli skutočný rozhovor, nieto bože o citlivosti Voldemortovho odkazu***.

 

„Harry? Si v poriadku? Deje sa niečo?“ Hermiona sa naňho pozerala s viditeľnou starosťou v jej tvári.

 

„Hej.. prepáč. Iba.. ďalej.“ Dúfal, že by to mohlo stačiť na jej upokojenie.

 

Na moment vyzerala skepticky, ale v každom prípade pokračovala. „Pascale povedala, že zistila, kde ste boli ubytovaní cez jej kontakt na Ministerstve. Bol si vybraný, aby si zostal v Muklovskej lokalite, takže ste mohli byť viac nenápadný, ale tým pádom bolo pre ňu jednoduchšie obísť hotelovú strážnu službu. Primäla slúžku, aby ju pustila do vašej izby a čakala, kým sa Draco vráti. Vedela, že ty si bol v ten deň na dlhom rokovaní, a že Draco by nemal byť.“

 

Pozrela na Rona a pobavene sa usmiala. „Ten deň odišiel na nákupy, ale s čím Pascale nepočítala si bol ty, vynechávajúc rokovanie. Vrátil si sa skoro, aby si Draca prekvapil. Práve naňho zoslala kúzlo a chystala sa ho omráčiť a.. využiť ho. Predbehol si ju. Ale Draco nebol..“ Hermiona sa začervenala miernym odtieňom ružovej a Ron si odkašľal.

 

„Spravil si to Dracovi,“ dodal radšej jasne Ron. „Kúzlo rozpoznalo Malfoya a sex. Ale.. dobre.. bol pri sexe na zlom konci.“

 

„Úlohou kúzla bolo stvoriť dieťa. Malo to nevyhnutné zložky, ktorými bol Malfoy a spermie. Ibaže to boli tvoje spermie a nie jeho. Vedelo to, že spermie boli blízko miesta, kde by mali byť, takže to jednoducho prevzalo starosť nad zvyškom, vytvorením maternice a vajíčka na dokončenie svojej funkcie. Kúzlo nezačalo fungovať kým.. pokiaľ nemalo všetky súčasti. Znamenajúc.. musel si.. sa spraviť. Draco povedal takmer okamžite, že sa niečo stalo a potom začal kričať od bolesti. To bol rast maternice.“ Povedala Hermiona, snažiac sa potlačiť rozpaky pri rozprávaní o spermiách jej najlepšieho priateľa a mieste, kde boli uložené. V duchu sa prikrčila, ako zbadala vydesený výraz v Harryho tvári.

 

Harryho tvár zmenila farbu z jasne červenej na popolavú bielu.

 

„Bože.. to znie..“ dokonca nemohol ani dokončiť vlastnú vetu, ako mal svoje dolné partie zarazené od strachu.  

 

„Hovor mi o tom!“ bez váhania súhlasil Ron. „Hovorím ti.. ak by som toho hlupáka nikdy neľutoval, tak by som s tým začal vtedy, keď sa mu to stalo. Ponáhľal si sa s ním do nemocnice a kričal celú noc. Bolo to strašné. Nikdy som ťa nevidel takého vystrašeného. Dokonca ani počas vojny nie.“

 

Harry sa ovinul vlastnými ramenami. Pocit, že s Malfoyom niečo nie je v poriadku rástol a prerozprávanie tohto príbehu v ňom vyvolalo pocit sympatie a súcitu s blondínom, ktorý ho zneistil ešte viac.

 

„Liečitelia samozrejme nevedeli, čo sa s ním deje. Draco nakoniec prestal kričať na druhý deň. Bol vyčerpaný a ty si bol celý bez seba, Harry. Ziapal si na tých liečiteľov hlasnejšie ako on. Ron mi musel zavolať, aby som prišla do Francúzska. Taký bol rozrušený.“ Poslala malý sladký úsmev svojmu manželovi a Ron sa mierne začervenal.

 

„Nevedel som, čo mám robiť, Harry. Nemohol som ťa upokojiť a bál som sa, že sa ťa chystali zavrieť. Ich Ministerstvo sa ti nevtieralo tak, ako to robí naše. Vlastne, Kingsley musel kvôli tebe poslať pár ospravedlnení, aj keď, na konci sa ospravedlnili oni nám. Tvrdohlavo si zobral Malfoya domov a viac si s tými francúzskymi bastardmi nechcel mať nič spoločné. Nebolo to, až kým o pár týždňov neskôr nezačalo Malfoyovi bývať stále zle. A veľa jedol, čo ten, vyberavý debil****, nikdy predtým nerobil. V kuse sa na niečo sťažoval, dokonca horšie ako obvykle.“

 

Hermiona sa ticho zasmiala. „Áno, Draco bol na začiatku relatívne mrzutý. Bola to Mamka Weasleyová, ktorá na to prišla. Stačil jeden pohľad na Draca a povedala, že keby nevedela lepšie, tak by povedala, že je tehotný. A zo žartu naňho zoslala kúzlo odhaľujúce tehotenstvo a to bolo pozitívne. Nemohla tomu uveriť a vyčarovala ho znovu desaťkrát. Povedala, že test nikdy neklame.

 

 „Mama ho ešte ten istý deň odvliekla k Svätému Mungovi. Išiel kopajúc a kričiac celou cestou, ale ona z toho nechcela počuť ani ň. U Svätého Munga si mysleli, že sa zbláznila, keď naliehala, aby urobili oficiálny test. Každý test sa vrátil späť pozitívny.“ Dodal Ron. 

 

Harry sa sťažka posadil na stoličku. Celý jeho svet sa prevrátil hore nohami. Všetky z týchto informácií, ktoré sa ho týkali a on si nemohol spomenúť ani na jednu časť z toho. Pravdou je, že bol tak trochu rád, že si nepamätá Malfoyov krik, aj keď niečo sa ho chytalo pri počutí slov o blondínovi v mučivej bolesti ako táto.

 

Harry bol v tom to komentovať, keď rev krbu otriasol riadom visiacim nad šporákom. Harry vyskočil na nohy a vytiahol prútik, kým Ron tlačil Hermionu preč od kuchynských dverí.

 

„Čo pre-“ Začala Hermiona, ale Ron už vyrazil z kuchyne s Harrym v závese. Ktokoľvek používal krb ho musel nastaviť na najvyššiu možnú úroveň. Hala hučala akoby bola v jednom ohni.

 

Ron a Harry sa pretlačili do haly a zastali, napoly oslepení od zelenej žiary, ktorá vypĺňala polovicu izby. Hlava Narcissy Malfoyovej sa vznášala v ohni, ale na Harryho vkus vyzerala príliš vzrušená. Obrátila sa, keď uvidela Harryho a Rona.

 

„Pán Potter, Vaša prítomnosť sa vyžaduje u Svätého Munga.“ Pokračovala vo svojom normálnom povýšeneckom výraze.

 

Harry civel a Ron reptal. „Museli ste mi skoro vypáliť môj dom?“

 

Narcissa sa zazrela na Rona. „Po prvé, pán Weasley, toto je dom mojej rodiny. Vy, na základe vášho priateľstva s pánom Potterom, ktorý pobláznil môjho bratraca a vzal ho priamo pred  našimi nosmi, máte šancu tu žiť. Po druhé, chcela som sa uistiť, že budete počuť moje volanie. Teraz,“ povedala, pozerajúc sa znovu na Harryho, „sa dostavte k Svätému Mungovi. Draco rodí.“ Zmizla v žiary zeleného blesku.

 

„Vždy je ku mne takáto?“ spýtal sa Harry, stále šokovaný, že Narcissa Malfoyová bola v krbe, dokonca nevnímajúc, čo povedala o Dracovi. „Pán Potter?“

 

„Harry!“ skríkla Hermiona, „Počul si čo povedala? Draco ide mať dieťa!“

 

„Čo??“ zamrkal Harry.

 

Ron strčil Harryho ku krbu. „Ten debil rodí tvoje dieťa! Hýb sa, kamoš!

 

-------------------------------------------

 

Hermiona a Ron ho sprevádzali do nemocnice a tam ho do Dracovej izby hnal vysilený učeň. Pri vstupe do miestnosti okamžite čelil Donnellyovej, kárajúcej ho za rozrušenie jej pacienta a priame spôsobenie predčasného pôvodu. Harry zahorel hanbou a Donnellyová sa zasmiala, klepúc mu zľahka na rameno.

 

„Harry, počula som o Vašom úraze a mrzí ma to. Viem, že si nepamätáte mňa alebo veci, ktoré sa stali, odkedy začalo Dracove tehotenstvo. Ale prosím Vás, verte mi, keď poviem, že vy dvaja veľmi milujete jeden druhého, a že Draco Vás tu skutočne potrebuje, či už to má teraz ťažké, alebo nie. Aj keby toto dieťa nevzniklo prirodzene, Vy a on ste stvorili toto dieťa z lásky. Budete mať niečo, čo žiadny homosexuálny pár nemôže povedať, že má, a to je biologické dieťa z vás oboch.“ Milo sa na Harryho usmiala a žmurkla očami, čo Harrymu pripomenulo Dumbledora. Takže v tom Harry našiel trochu útechy. Prívetivo pozdravila Rona a Hermionu, ktorí mu povedali, že túto ženu tiež poznajú.

 

A potom stretol liečiteľku Olabisiovú.

 

Liečiteľka Olabisová mala hnedastú farbu kože s pokožkou, ktorá sa zhodovala s koženým povrchom. Mala tiež výšku profesora Flitwicka a pár dlhých uší, ktoré vyzerali, ako keby mohli byť elfie. Harry sa prichytil, že opäť zíza.

 

Vkrívkala do miestnosti, pomaly ako melasa, nesúc obrovskú vychádzkovú palicu, ktorá bola vyššia ako ona sama. Za ňou sa vznášal kožený kufor, ktorý vyzeral staršie ako Merlin. Jej tvár bola tak pokrytá vráskami, že Harry zistil, že je ťažké uveriť, že žena mala dokonca oči, tak boli skryté pod kožovitou pokožkou. Harry zachytil Ronov škľabiaci sa výraz a Hermionin ohromený, takže vedel, že v šoku z jej vzhľadu nebol sám.

 

„ Ona nemôže ani vidieť,“ zašepkal potichu Ron, „ako sa chystá-“

 

„Môžem Vás vidieť celkom dobre, môj ryšavý priateľ a môj sluch je ešte lepší.“ Povedala Olabisiová, zastaviac sa a otočiac naňho hlavu. „Asistujem pri pôrodoch skoro dvesto rokov, skutočne to môžem robiť so zatvorenými očami.“ Jej hlas bol zachrípnutý a jej prízvuk prišiel Harrymu dokonca upokojujúci.

 

„A teraz,“ povedala, ako pomaly zamierila do izby, „kde je? Toto je vcelku vzrušujúce. Nenapadlo by ma, že by som mohla mať príležitosť porodiť dieťa čarodejníka. Moja stará mama porodila posledné pred 500 rokmi. Posunula to na moju matku, ktorá to posunula na mňa. A keď nastane čas, ja to posuniem na moju dcéru, keď si nájdem čas na to mať jednu.“

 

Ron otvoril ústa, ale Hermiona mu cez ne položila ruku, efektívne ho umlčiac. Pokrútila hlavou a Ron dobrosrdečne zareptal.

 

Skupina nasledovala Donnellyovú cez ďalšie dvere do Dracovej súkromnej miestnosti. Harry bol okamžite oslovený zápachom dezinfekcie a tichou hudbou. Jeho oči boli ťahané k Dracovi, ležiacemu na posteli, zahalenému s tenkou prikrývkou. Vyzeral hrozne.

 

Draco na neho uprel svoj pohľad a Harry videl moment mäkkosti, pred tým, ako jeho oči stvrdli na žulu.

 

„Divím sa, že si prišiel,“ povedal Draco, vôbec neskrývajúc horkosť.

 

Harry vyzeral rozpačito, ako k nemu všetci obrátili pozornosť. „Ja.. samozrejme, že by som prišiel, Malfoy. Je to tiež moje dieťa.“

 

„Škoda,“ povedal Draco.

 

Harry očervenel a znovu si prehrabol rukou vlasy. Otočil sa a pozrel na Rona a Hermionu, ale Olabisiová sa konečne všuchtala do miestnosti. Zastavila a rozhliadla sa po miestnosti.

 

„Vypnite ten strašný zvuk,“ vyštekla bezočivo a hudba okamžite prestala.

 

Draco zízal na ženu s otvoreným nepriateľstvom.

 

„A toto je kto?“ pýtal sa Donnellyovej, „to nemôžete myslieť vážne. Dokonca nemôže ani dosiahnuť na stôl.“

 

Olabisová znovu pohodila hlavou. „Hovorí chlapec, ktorý sa nechal nabúchať. Ukázal by si pobúrenie nad mojou výškou, ale neukázal by si rovnaké pobúrenie nad tým, že každý v tejto miestnosti vie, že si roztiahol nohy ako pouličná štetka a dostal si sa do tohto stavu bez toho, aby si sa s tamto tvojím pekným priateľom oženil.“

 

Harryho tvár opäť zaviala červeňou, ako Draco zafučal rozhorčením. Ron sa zasmial smiechom pripomínajúcim oslie híkanie a dokonca aj Hermiona vyzerala bojujúc so zadržiavaním smiechu. Olabisiová sa otočila k nim.

 

„Vy dvaja.. Von. Je tu príliš veľa ľudí.“ Ukázala na Narcissu. „Vy ste jeho matka, áno? Môžete zostať a utierať mu čelo. Ak to nedokážete urobiť bez plaču, von.“ Ukázala na Harryho. „Ty.. poď sem a drž ho za ruku. Aj keď by si nariekal, zostaneš.“

 

Narcissa vyzerala, ako keby dostala facku a Donnellyová si zahryzla do pery, očividne sa snažiac nesmiať. Ale povýšená blonďavá žena sa posunula k Dracovmu boku, kým sa Harry nervózne vliekol k Dracovej druhej strane.

 

Olabisiová sa pozrela na pôrodný tím. „Všetci, okrem neho,“ ukázala na mladého muža, ktorý vyzeral, že sotva dokončil Rokfort, „tiež von.“

 

Všetci liečitelia vyzerali urazene a začali protestovať, ale Olabisiová ich umlčala mávnutím ruky.

 

„Viem, čo robím. Všetci z vás sa v tejto miestnosti zahrávate s mágiou. Chcem cítiť mágiu dieťaťa. A otcov. Nie vás všetkých. Teraz, jedine, že by niekto z vás práve teraz rodil, zmiznite.“

 

Všetci členovia pôrodného tímu pozreli na Donnellyovú, ako keby od nej očakávali, že bude brániť ich česť. Ale tá sa zamračila a mykla hlavou. Ozvalo sa masové hundranie, ako siedmi liečitelia a rôzni učni opustili miestnosť, s výnimkou jedného mladého muža.  

 

Olabisiová sa odšuchtala k stolu, ktorému nebola ani dostatočne vysoká, aby videla vrch a opäť mávla rukou. Pomaly bola dvíhaná nahor, kým bola na úrovni s vrchom stolu. Cez kožovitú tvár pozrela na Draco a a povedala silným hlasom,

 

„Draco Malfoy, vy ste iba desiaty muž v histórií čarodejníkov, ktorý dá život týmto spôsobom. Nie je to ľahký pôrod, ale vy ste neobyčajne silný čarodejník, z dlhej neporušenej rodovej línie oboch rodov Malfoyov a Blackov.“ Pozrela na Narcissu. „Zasluhujete si takú česť.“

 

Draco sa cítil prekvapivo dotknutý ženinými slovami, napriek skutočnosti, že ho pred pár chvíľami jednoducho nazvala kurvou. Veľmi si uvedomoval Harryho prítomnosť vedľa seba, jeho ruku blízko svojej a Draco mohol cítiť z nej prúdiace teplo. Podvedome sa natiahol uchopiac jeho ruku a Harry vyskočil. Brunet sa pozrel naňho a potom dole na svoju ruku. Neodtiahol sa.

 

Olabisiová stále hovorila, ale Draco stratil prehľad o tom, čo hovorila, pretože mohol cítiť, ako začína ďalšia kontrakcia. Ale táto bola dokonca silnejšia ako prechádzajúce. Zrevúc, ako ho zasiahla bolesť.

 

„-ach.. malé je pripravené.“ Draco si ani nevšimol, že Olabisiová sa takmer vyšplhala pod prikrývku a skúšala mu brucho. Zhíkol, keď zacítil, ako jej ruky láskajú jeho penis.

 

„Héj!“

 

Olabisiovej hlava sa objavila spod prikrývky a prísne sa naňho zahľadela. „Tvoj penis nie je taký veľkolepý. Ticho.“ A znovu zmizla. Dracova tvár horela od poníženia. Kde v pekle našli túto ženskú??

 

Draco tajne pozrel na Harryho, ktorý sa pozeral, ako sa prikrývka pohybuje s Olabisiovou pod ňou. Dokonca aj v Dracovom strápenom stave, mohol povedať, že Harry bol dosť rozrušený. Draco pocítil slabé pobavenie.

 

Harry na sebe cítil Dracove oči a pozrel dole na blondína. „Pozri, Malfoy.. Ospravedlňujem sa za to, pred tým.. liečiteľka povedala, že to bola moja vina.. ja.. toto som nikdy nechcel spôsobiť. Budem priamo tu pre teba.“ Snažil sa stisnúť Dracovu ruku v povzbudení, ale zaváhal, ako Draco pokračoval v pozeraní sa na neho intenzívnym pohľadom.

 

„Aké čestné od teba,“ povedal nepríjemne Draco, neschopný nájsť pre Harryho pochopenie. Draco bol zranený a rozhnevaným, a vystrašený na smrť z pôrodu.

 

Olabisiovej hlava sa znovuobjavila a vyhrnula prikrývku. „A teraz Draco. Dieťa sa posunulo príliš dole, aby sme ho skúsili vybrať Cisárskym rezom. A kvôli charakteru kliatby sa nevytvoril priechod, ktorým by dieťa mohlo prísť. Vytvorím jeden rezaním cez tvoju mužnosť. Toto je veľmi stará a veľmi temná mágia. Nie je veľa takých, čo pozná zaklínadlo a správny spôsob, ako to urobiť. Je to tiež veľmi bolestivé, ale ako hovoria všetky čerstvé matky, stojí to za to.“

 

Dracove obočie stúplo v nesúhlase s týmto zmýšľaním, ale nemal čas o tom priveľmi rozmýšľať. Olabisiová nebola z tých, ktorí sa šuchtajú, alebo svojich pacientov zdĺhavo pripravujú.

 

„Moje mužstvo??“ zjačal Draco, nestarajúc sa o to, ako nechlapsky znel. „To je to! Končím s tým!“ Skúsil Olabisiovú kopnúť preč, ako sa pokúšal mávať svojimi nohami z postele. Olabisiová sa zasmiala a zovrela ruky na Dracových kopajúcich nohách. Draco klesol späť na posteľ, ako naňho zoslala omračujúce zaklínadlo bez toho, aby upadol do bezvedomia.

 

„A teraz.. z toho nebudeme mať nič,“ povedala Olabisiová. „Čerstvé matky sú vždy trochu nervózne.“ Draco sa bezmocne vystieral na posteli, ako sa Harry natiahol, aby ho chytil za ruku. Jeho tvár bola rovnako bledá ako Dracova vlastná a nervózne si hrýzol pery. Pozrel dole na Draca a usmial sa, čo vyzeralo skôr ako grimasa. Draco naňho zazeral a Harry pozrel späť k Olabisiovej.

 

„Teraz mu pomôžte.“  Povedala stroho Olabisiová, pozerajúc na Harryho a Narcissu. „Bude v poriadku.“ Zavrela oči a začala recitovať dlhé zaklínadlo v jazyku, ktorý Draco nikdy  pred tým nepočul. Mohol cítiť tlak dieťaťa na svoju brušnú dutinu a hnusný pocit príchodu ďalšej kontrakcie. Zosilnil zovretie Harryho ruky a jeho matka mu masírovala rameno v povzbudení.

 

Olabisiovej oči sa náhle otvorili, keď sa natiahla dopredu a položila obe ruky pod obrovskú vypuklinu Dracovho brucha. Zvolala, „Da mahaifa!“

 

Daco kričal, ako sa horúca prenikavá bolesť šírila z Olabisiovej rúk a do samého jadra jeho bytia. Krútil sa a zvíjal proti posteli, ako to, čo vyvolávalo pocit nožov režúcich do jeho tela a prehrabávajúcich sa jeho vnútornými orgánmi. Olabisiová nevyzerala, že by postrehla, ako presunula jej ruky okolo Dracových spodných partií, a potom zovrela jeho penis, ako keby si žiadala priechod do Draca použitím svojich holých rúk. Čo, v skutočnosti, robila.

 

Harry zúfalo visel na Dracovi. Blondín bol hodený do postele a Harry prehodil ruku cez Dracovu hruď, snažiac sa ho udržať čo najdlhšie, ako bolo možné. Pot premočil blondínove veci a Harryho vlastná tvár bola mokrá ako myš. Narcissa mu utierala čelo, ako najlepšie vedela, ale Draco sebou plieskal, ako ryba na suchu. Donnellyová sa presunula pozdĺž postele a stála blízko Olabisiovej, jej prútik v pohotovosti.

 

„Skoro hotovo,“ zachichotala sa Olabisiová v radosti, „áno.. držte ho.. priechod je kompletný!“

 

Olabisiová sa odtiahla od Draca a kývla na Donnellyovú a Harry sa mykol pri pohľade na krv, ktorú mala na svojich rukách.

 

„Harry..“ zafňukal Draco a Harry sa pozrel dole do Malfoyových vystrašených očí. Harry cítil, ako sa jeho srdce pýta von smerom k vystrašenému mužovi a Harry odhrnul prameň vlasov z Malfoyových očí. Malfoy sa zachvel pod jeho prstami a Harry mal podivnú túžbu ho objať. Čokoľvek.. čo by ho primälo cítiť sa lepšie.

 

„A teraz,“ zamrmlala Olabisiová, „dostaňte ho do pozície.“

 

Donnellyová zdvihla svoj prútik a mávla ním smerom k posteli, ktorá okamžite vytlačila Draca vpred do sediacej polohy. Na konci postele sa objavili remene a Donnellyová opäť mávla prútikom, čo pomaly zatlačilo Draca dopredu a presunulo jeho nohy do remeňov.

 

Draco znovu pocítil narastajúci tlak a čudný pocit chcenia potlačiť prešiel cez neho.

 

„Zatlač iba pri kontrakcií, Draco,“ povedala Donnellyová, „a nezabudni dýchať.“

 

Draco prikývol, pamätajúc si na lekcie, kde sa naučil zachovať dýchanie. Harry prišiel na všetky jeho sedenia.

 

Udrela ho bolesť a Draco zaklial.

 

„Teraz tlač!“ zvolala Donnellyová a Draco tvrdo zatlačil, stonajúc pri námahe.

 

„To je ono, skvelé!“ povedala Donnellyová, jej oči boli sústredené medzi Dracove nohy, zatiaľ, čo Olabisiová sa vznášala vedľa nej, mrmlúc so zavretými očami.  

 

Počas nasledujúcich dvadsiatich minúť, Draco tlačil, Donnellyová kričala, Narcissa utierala a Harry striedavo povzbudzoval Draca a hľadel v úžase na činnosti.

 

Draco zaškrípal od bolesti pri vlne bolesti, ktorá sa opäť tiahla cez jeho bruchom. Zavrel oči a zovrel plachtu s blednúcimi hánkami. Pôrodné bolesti neboli až také odlišné od Cruciatusu. Keď to prešlo, padol späť do vankúšov, lapajúc po vzduchu. Nevedel, koľko toho ešte môže zvládnuť.

 

 „Ide ti to krásne, Draco,“ povedala Narcissa, ako mu priložila handričku na hlavu. „Už je to skoro hotové.“

 

Draco videl červené a čierne škvrny, ako ešte raz klesol dole. Pripadalo mu to, ako keby sa mu rozžeravený bodec predieral cez všetky diery tam dole. Pot sa mu lial z tváre a cítil, ako kosti v Harryho ruke praskajú v jeho stisku. Cez červený opar bolesti počul, ako Harry skučal od bolesti, ale Draco sa nemohol primäť k braniu ohľadu. Bezpochyby umieral.

 

A potom cítil klzký pohyb a ohromná bolesť prestala. Donnellyová niečo držala v perinke a obaja, Olabisiová a učeň, to obstarávali. Olabisiová sa otočila k nemu a rýchlo z neho niečo vytiahla von, a Draco sa zamračil nad mokrým pocitom.

 

Harry sa úzkostlivo díval na Donnellyovú, ktorá konečne pozrela k nim a usmiala sa.

 

„Gratulujem páni. Je to dievča.“

 

Harry sledoval, ako Donnellyová nesie zakryté dieťa smerom k nemu a Dracovi. Jemne položila dieťa Dracovi do lona a odtiahla pokrývku preč z detskej hlavy. Harrymu sa po tvári rozlial úsmev, ako uvidel hlavu s tmavými vlasmi, ulízané blízko jej tváre. Slabo si odfúkla, zatriasla drobnými päsťami a otvorila oči.

 

Draco od prekvapenia zalapal po dychu, ako sa Harry natiahol dopredu chytajúc ju. Jedno okolo bolo zelené, druhé bolo šedé.

 

„Och.. Malfoy..“ zašepkal Harry s úžasom, a Draco naňho zvedavo stočil pohľad. „Pozri sa, čo sme spravili. Ona je.. Ona je nádherná.“

 

Harry dokonca viac nemohol predstierať, že je rozrušený. Nebolo pochýb, že toto nádherné dieťa bolo jeho. Niečo, čo stvorili spoločne. Jeho srdce sa naplnilo láskou a siahol po nej.

 

„Môžem.. Môžem ju zdvihnúť?“ pýtal sa Harry úzkostlivo, rozpoltený medzi strachom, aby jej neublížil a zúfalou túžbou po držaní jeho novej dcéry.

 

Donnellyová ju nechala ísť, ako ju Harry zdvihol a pritisol k sebe. Cítil, ako sa mu zovrelo hrdlo a slzy sa tlačili do očí, ale bolo mu to jedno.

 

„Narcissa si odkašľala. „Teda je to Cassiopeia.“

 

Harry na ňu pozrel. „Cassiopeia?“

 

„Áno, to je to, pre čo sa Draco rozhodol, ak to bude dievča. V skratke Cassi,“ dodala s nesúhlasným pohľadom. „Verím, že to bol jediný dôvod, prečo si s ním súhlasil.“

 

Harry sa zaškeril. Toto znelo ako niečo, s čím tiež mohol súhlasiť. Cassiopeia bola podľa jeho gusta až príliš „čistokrvná“, ale Cassi bola perfektná.

 

Potom Cassi vydala varovný signál a Harry na ňu okamžite obrátil svoju pozornosť. Snažila sa naňho zaostriť a Harry ju pobozkal na vrch hlavy. Zabľabotala a potom začala plakať. Harry ju strčil k Donnellyovej, ktorá sa usmiala nad Harryho spanikárením.

 

„To je v poriadku, Harry. Pravdepodobne je len hladná. Veľa činnosti na dnes. Vezmeme ju preč a nakŕmime, dobre?“ pozrela na Harryho kvôli schváleniu a on prikývol.  

 

„Jasné, samozrejme.“ Pozrel dole na Draca, ktorý vyzeral vyčerpane.

 

„Si v poriadku? To bolo úžasné! Ty si.. uhh.. úžasný.. Draco,“  zavtipkoval Harry.

 

Draco vyzeral omráčený a jednoducho prikývol.

 

Donnellyová sa mierne zamračila na Dracov dezorientovaný stav, ale nazdávala sa, že potrebuje nejaký čas na vyrovnanie sa s udalosťami, ktoré práve prebehli. Aj keď sa zdalo, že mimo bolo niečo iné, ale nemohla za to dať ruku do ohňa.

 

„Hmmm.. Idem povedať Ronovi a Hermione o dieťati,“ povedal Harry veselo, „Hneď som späť ak chceš.“

 

Draco zamrkal a potom povedal, „hej, dobre.“

 

Harry sa ponáhľal z miestnosti a obe Donnellyová a Narcissa sa jemne usmievali nad jeho vzrušenou tvárou.

 

A potom si Donnellyová uvedomila, čo to bolo.

 

Draco sa nikdy nedotkol dieťaťa.

 

Vysvetlivky:

*v plodovej polohe – nejako som ani za toho Merlina nevedela vymyslieť ako to tak dajako preložiť. V podstate to malo byť „skrútený ako plod v maternici“ ale uznajte, že to znelo debilne.

**Šmukli – deti, ktoré majú rodičov čarodejníkov, ale nezdedili to po nich. V českom preklade nazývaní Motáci.

***Voldemortovho odkazu – pôvodne to bolo ako „Voldemort’s legacy“ pričom legacy môže znamenať okrem odkazu aj dedičstvo, ale tak použila som výraz odkaz, vzhľadom na to, že opäť to do kontextu pasovalo lepšie a predsa len, povedzme si, čo už by to len bolo za „dedičstvo“ po starom Voldíkovi :D

****debil – ono v angličtine je to slovko „git“ a poviem pravdu, vždy keď sa s tým slovkom stretnem v preklade alebo poviedke (a ono je mimoriadne často používané) tak mám problém to interpretovať. Znamená to totiž nechcenú osobu resp. osobu, ktorá si nezaslúži rešpekt a pri doslovnom preklade si môžeme vybrať z nasledujúcich: bastard, blázon, šašo, debil, idiot a podobne. Ja som v tomto prípade zvolila debila, pretože bastard bol menovaný doslova :-)

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

drokiehealinghome@gmail.com

(ruth, 19. 1. 2014 1:12)

Volám sa Ruth aj
bol vo vzťahu k 3yrs s chlapcom aj veril
milovala mňa viac než čokoľvek iné na vec na svete
Po chvíli som si všimol nejaké zmeny vo veci
že robí , začal neodbytná
o nich , takže som vedel , že niektoré veci sa mýlil som sa snažil
aby ho potešil v niekoľkých bolo , ale ešte nie
výsledok . Krátko som si všimol , že videl inú babu
Snažil som sa , aby ho pochopili , že som ho milovala tak ,
veľa , ale on by ani počúvať . Jedného dňa som čítal
svedectvo o podobnom prípade človek svedčí o
dielo tohto veľkého Dr okojie , a dokonca aj keď som nemal
verí , som bol presvedčený o tom , môj priateľ , takže som kontaktovala
ho a skúsil metódu neochotne prekvapivo v
menej ako týždeň môj milenec ma kontaktoval a do
Dátum sme stále spolu šťastne ženatý s chlapček . Som tak vďačná Dr okojie , že je specialiesed na riešenie ďalších problémov , vrátane nasledujúcich :
( 1 ) Ak chcete, aby vaša ex späť .
( 2 ) ak budete mať vždy zlé sny .
( 3 ) Ak chcete byť podporované vo vašej kancelárii .
( 4 ) Chceš ženy / muži bežať po vás .
( 5 ) Ak budete chcieť dieťa .
( 6 ) Ak budete potrebovať finančnú pomoc .
( 7 ) Ak chcete, liek na HIV AIDS
kontaktujte ho teraz pre okamžité riešenie vášho
problémy na Drokojiehealinghome@gmail.com
ďakujem

Aww...

(Looney, 16. 8. 2011 22:19)

Opravdu krásný překlad! Moc se mi líbí příběh a jsem zvědavá na pokračování, doufám, že v nejlepším neskončíš, byla by to velká škoda! Díky za to, že sis vybrala k překladu tuto povídku! :-)

...

(darken, 20. 3. 2011 20:47)

Dneska jsem si udělala okružní jízdu po svých oblíbených povídkách, jejichž vývoj se zastavil, a všude zanechala dopis v láhvi v podobě komentáře, ať doputuje k autorovi.
Já chci svoji dávku slashe! Prosím, prosím, smutně koukám. ^.^ Tomuhle pohledu přece neodoláš? :D

bojuji proti nadpisúm................

(MIREK, 20. 2. 2011 17:25)

....................
chudáček Dráček
....................

...

(Dorea, 13. 9. 2010 23:51)

jak mi mohlo něco takovýho uniknout!!!! taková povídka, si rvu vlasy z hlavy:D jsem moc ráda, že jsem na ní narazila a že jí překládáš, moc se mi líbí a těším se na pokračování
............
http://decka-nad-kotlikama.blog.cz/

:))

(Ivet, 10. 9. 2010 22:46)

Už jsem povídku přečetla v angličtině celou, ale ani to mě neodradilo přečíst si tvůj překlad. Je vážně výborný, i když se nevyznám ve slovenské gramatice, ale určitě tomu rozumím víc než v angličtině. Děkuji a těším se na pokračování.

...

(darken, 5. 9. 2010 12:04)

Och, ach... konečně. :-)))A přímo porod.. Byla to docela zabíračka na nervy. xD
Hm, k té první hvězdičce, v češtině se tomu říká 'prenatální poloha', jako poloha před narozením. Nevím, jestli je to i ve slovenštině, ale 'plodová poloha' je taky dobrý. ;)

:))))

(Saskya, 4. 9. 2010 16:34)

veľmi pekná kapitola :)

krása

(bacil, 4. 9. 2010 15:33)

Tak na tuhle povídku jsem narazila úplnou náhodou a už teď se stávám jejím věrným fanouškem. Krása :-D Moc se těším na další kapitolu

:o)

(Wierka, 4. 9. 2010 10:55)

moc ďakujem za venovani, a promin za obtěžování...
prosíím že bude brzo další... a proč se Draco nedokl ditete a prečo ... a že si Harry brzo vspomene... chjo.. no, už sa těším na pokráčko

...

(Coco Chanel, 4. 9. 2010 2:57)

Moc zajímavá povídka, jsem nedočkavá, kdy se tu objeví další kapitolka, ale upřímně doufám, že prodleva nebude tak výrazná jako v předchozích případech. Budu netrpělivě čekat, jak se nám to vyvrbí:)