Choď na obsah Choď na menu
 


P.S.: Milujem ťa - 3. časť

31. 8. 2009

 

-80-

 

Štvrtok, 4. August 2016

 

Malfoy,

 

Podľa všetkého, Blaise počul od jedného z jeho priateľov, že si sa znovu vrátil do mesta. Chce ťa navštíviť a vidieť, ako sa ti darí. Kde zostávaš? A iba zo zvedavosti, prečo si sa vrátil? Nebude sa Scorpius čoskoro pripravovať na začatie Beauxbatonsu?

 

Harry

 

-81-

 

Neďeľa, 7. August 2016

 

Potter,

 

Vrátili sme sa, pretože sme sa rozhodli, že pre Scorpiusa by bolo lepšie, ak by navštevoval Rokfort. Práve teraz bývame v našom starom sídle v Kente, ale Astória si želá čoskoro sa presťahovať.

 

Povedz Blaisovi, že môže prísť a vidieť ma zajtra, keď navštívim mojich rodičov.

 

D. Malfoy

 

-82-

 

Piatok, 2. September 2016

 

Malfoy

 

Bolo pekné ťa včera znovu vidieť na stanici King´s Cross. Ty a Astória, obaja vyzeráte dobre a Scorpius vyrástol v pekné dieťa. Skoro som ho nespoznal. Hej, vzal si do úvahy, že on a Al budú priateľmi? To bude niečo pre ostatné deti v ich ročníku o čom napísať domov.. Potter a Malfoy, najlepší priatelia.

 

Skúšal som ťa odchytiť po odchode vlaku, ale do tej doby si niekde zmizol. Chcel som sa spýtať, či by si nešiel na pohárik do Deravého kotlíka, keď budeš mať nejaký voľný čas. Hannah Abbotová – dobre, teraz Longbottomová – prevzala hostinec kým si bol preč. Možno budeme schopní získať pre nás pár pohárikov zadarmo, ak budeme dostatočne milí.

 

A iba pretože viem, čo si myslíš, nebudem nič skúšať. Sľubujem.

 

Harry

 

-83-

 

Pondelok, 5. September 2016

 

Potter,

 

Dobre, dobre, dobre. Ako sa cítiš, vedúc, že Potter poctil svojou prítomnosťou Slyzolinskú fakultu? Viem si predstaviť, že ho jeho brat musí nenávidieť. Pre ten prípad, poviem Scorpiusovi, aby bol na Albusa milý.

 

Som vcelku zaneprázdnený tieto dni. Mám moje ciele -  zaútočiť na uvoľnené miesto v Šikmej uličke, ale ten bastard, ktorý to vlastní, robí transakciu nezmyselne náročnou. Avšak predpokladám, že ťa môžem dostať do môjho harmonogramu. Predsa len, platíš.

 

D. Malfoy

 

P.S. – Prečo si vo štvrtok nebol s Blaisom?

 

-84-

 

Utorok, 13. September 2016

 

Čo tento piatok? Môžeme sa stretnúť po práci v Deravom kotlíku.

 

Nebol som s Blaisom, pretože sme sa pred pár týždňami rozišli. Myslel som si, že to vieš.

 

Harry

 

-85-

 

Streda, 18. November 2016

 

Malfoy,

 

Viem, že sa dnes nemôžme stretnúť, takže dúfam, že chlap za pultom ti toto dá, keď sa vrátiš späť. Al chce vedieť, či Scorpius môže cez prázdniny prenocovať. Daj mi vedieť, kedy ťa uvidím v sobotu.

 

Harry

 

-86-

 

Streda, 23. December 2016

 

Potter,

 

Astória chce vedieť, či prídeš na štedrovečernú večeru. Môžeš priviesť deti a „akájejehotvár“ – toho s kým momentálne súložíš.

 

Ako sa má Scorpius?

 

D. Malfoy

 

-87-

 

Štvrtok, 24. December, 2016

 

Malfoy,

 

Samozrejme. Chystal som sa, ako zvyčajne, do Brlohu, ale Scorpius chce, aby Al videl jeho dom, takže myslím, že prídeme spoločne. On a Al včera naliehali na odtrpaslíkovávaní záhrady. Predtým, ako dostaneš záchvat, nezničil si šaty, ani neprechladol. Vlastne, vyzeral, že si to užíva. Nediv sa, ak ťa požiada na Vianoce o záhradu plnú trpaslíkov.

 

Michael nemôže prísť. Má iné plány. A pre tvoju informáciu, on a aj spolu iba súložíme, ale spolu CHODÍME.

 

Harry

 

-88-

 

Streda, 1. Február 2017

 

Kurva, prežívam najhorší deň, vôbec. Michael sa chce so mnou rozísť a dvaja z mojich najlepších aurorov dostali do svojich hláv absurdný nápad, že oddelenie potrebuje štrajk. Chystám sa zastaviť po záverečnej v lekárni, dobre?

 

Oh, a dostal som zoznam prísad, ktoré potrebuje George Weasley, takže ti ho posielam so sovou. Ak niektoré z nich máš, mohol by si zhromaždiť tak, že ich môžem neskôr vyzdvihnúť?

 

Harry

 

-89-

 

 

Pondelok, 31. Júl 2017

 

Potter,

 

Vstávaj, máš narodeniny. Mal by som byť radšej prvý, čo ti odovzdá darček (narodeninový orál od tvojej novej mužskej hračky sa nepočíta). I keď, musíš to zísť po schodoch dole vyzdvihnúť. Čakám za ochranou. A do pekla, ponáhľaj sa, čoskoro musím ísť otvoriť obchod.

 

Draco

 

-90-

 

Streda, 16. August 2017

 

Neohlásené návštevy môjho domu musia prestať, Potter. Myslím si, že Astória niečo tuší. Častuje ma podivnými pohľadmi.

 

Draco

 

-91-

 

Piatok, 18. August 2017

 

Prečo? Nerobíme nič zlého. Zo všetkým príslušným rešpektom, Astória sa môže ísť pojebať, ak s tým má problém.

 

Harry

 

-92-

 

Sobota, 19. August 2017

 

Potter, neopovažuj sa takto hovoriť o mojej žene.

 

-93-

 

Utorok, 22. August 2017

 

Oh, drž hubu, Malfoy. Prvého ťa znovu uvidím na stanici King´s Cross?

 

-94-

 

Nedeľa, 27. august 2017

 

Áno.

 

-95-

 

Pondelok, 28. August 2017

 

Dobre, v poriadku. Potrebujem ťa potom vidieť. Ak sa tak strachuješ o svoju ženu, stretneme sa na toaletách.

 

Harry

 

-96-

 

Sobota, 2. Septembra 2017

 

Draco,

 

Keď toto píšem, spíš vedľa mňa. Som zvedavý, či vieš, aký si nádherný. Dobre, pravdepodobne vieš, ale želám si, aby si sa mohol vidieť prostredníctvom mojich očí.. Želám si, aby si vedel, ako sa cítim, keď sa na teba pozerám, aké to bolo pre mňa ťažké posledné roky vidieť ťa všade po celý čas, ale nebyť schopný sa ťa dotknúť... ako dlho som na teba čakal, kým sa konečne spamätáš, kým sa vrátiš. Okrem toho, že nemáš, či máš, skutočne? Keď sa zobudíš, pravdepodobne vyskočíš z postele, nahádžeš na seba oblečenie a zmizneš späť k svojej žene, počas ziapania na mňa, že som ťa nezobudil skôr.

 

Čo je dôvodom, prečo píšem tento list. Mohol by som ti povedať, čo chcem do tváre, ale chcem, aby si to dôkladne zvážil pred tým, ako mi dáš odpoveď, takže sa chystám dať ti to aby si si to zobral domov a premyslel. To je to, čo robíš najlepšie, po všetkom.

 

Milujem ťa. Neviem prečo, pretože si intrigánsky bastard, najväčší hlupák na svete (Bože, cítim sa ako späť v Rokforte, urážajúc ťa takto), ale je to v poriadku, pretože takto je láska zábavná. Robí, že nikoho zlé vlastnosti vyzerajú nedôležito a všetky malé výstrednosti, ktoré neznášaš miluješ oveľa jedinečnejšie. A viem, že vieš, čo som myslel, pretože ma tiež miluješ, aj keď ma občas nemôžeš vystáť.

 

Teraz, keď máme naše pocity vonku (všimni si, že som to spravil za teba, pretože som si vedomý toho, že zápasíš s vyjadrením seba samého pravdivo), to je čas pre teba, rozhodnúť sa, čo budeš ďalej robiť. Máš na výber: rozvod so svojou ženou, alebo.. dobre, vieš, čo je druhá možnosť. Astória je dobrá osoba, a nechcem od teba, aby si jej klamal. Viem, že to tiež nechceš.

 

To je všetko. Sprav si svoj názor. Budem čakať na tvoje rozhodnutie, ale nemyslím si, že môžem čakať večne – predsa len, už to bolo trinásť rokov, a stávame sa príliš starými na chodenie okolo horúcej kaše.

 

Harry

 

-97-

 

Piatok, 29. September, 2017

 

Príď dnes po práci do obchodu.

 

Draco

 

-98-

 

Nedeľa, 8. október 2017

Viem, už som to povedal, a pravdepodobne si už teraz preč, ale.. neodchádzaj. Nerob mi to znovu. Chcem, aby si zostal a Al bude zdevastovaný, ak Scorpius pôjde s tebou.

Harry

 

-99-

 

Štvrtok, 12. Október 2017

 

Musím. Som príliš hlboko, už ani neviem, kto som. Potrebujem sa dostať odtiaľto preč.

 

Scorpius zostáva v Rokforte.

-100-

 

Piatok, 12. Mája 2023

 

Potter,

 

Nemôžem to robiť dlhšie. Šesť rokov a stále myslím na to, čo si hovoril každú noc pred tým, ako som zaspal. Pre Merlina, naši synovia majú uznávaný a stabilný vzťah a my stále nie. Alebo.. prinajmenšom, ja nemám.

 

Rozvádzam sa s Astóriou. Viem, trochu neskoro. Niet pochýb, že si teraz našiel nejakého ďalšieho chlapa a presťahoval si sa do hôr, žiť s ním mierumilovný život. Možno sa vrátim späť do Londýna, možno budem chvíľu žiť s rodičmi, a potom.. neviem. Žiť uhladeným životom bohatého starého mládenca? Práve teraz to vyzerá ako jediná možnosť, videnie, ako som prestal skákať, ako iní pískali.

 

Už si mi spravil bezpočet láskavostí a pravdepodobne budem v u teba v mínuse po zvyšok môjho života (doslova), ale musím ťa požiadať o poslednú vec. Iba.. povedz, že mi odpúšťaš. To je všetko, čo potrebujem vedieť. Bože, nemôžem uveriť, že prosím o tvoje odpustenie. Teraz viem, prečo sú Chrabromilčania vždy okolo toho takí ukecaní. Láska skutočne robí z mužov bláznov.

 

Je mi to ľúto. Ospravedlňujem sa, za naťahovanie ťa po všetky tie roky, za klamanie a predstieranie že pre mňa nič neznamenáš. „Nič“.. to je vtipné. Znamenáš pre mňa tak veľa, že som sa musel presťahovať do skurveného Francúzska – DVAKRÁT – a žiť medzi opálenými muklami iba preto, aby som na teba mohol zabudnúť. Iba tak som nebol v pokušení všetkého sa kvôli tebe vzdať. Nakoľko si vždy mal nado mnou kontrolu, onú schopnosť spochybniť mňa a všetko, v čo verím. A neviem, či je to dobrá vec.

 

Takže, to je všetko, čo musím povedať. Možno sa znovu uvidíme, možno nie. Dokonca, ak si prestal čakať tak dlho, Ja nie. Teraz môžem.

 

Draco

 

P.S.: Milujem ťa, ja áno.

 

P.P.S.: Máš povolené to po prečítaní spáliť. V skutočnosti, radšej by som bol, keby si to urobil, takže nikto iný by nikdy nemal dôkaz o slabej chvíľke Draca Malfoya.

 

 

 

 

 

Dracove ruky sa jemne triasli, ako sa jeho prsty dotýkali obrovského červeného nápisu „VRATENÉ ODOSIELATEĽOVI“ nalepenom cez zažltnutý pergamen. Zavrel oči, spomínajúc, ako sa cítil, keď sa sova vrátila s listom naďalej uviazaným o jej nohu. Rozčúlene. Zdevastovane. So zlomeným srdcom. Jediná slza stiekla z rohu jedného zavretého viečka pričom pri svojej ceste nadol Dracovým zvrašteným lícom, zanechávajúc neotesanú stopu, ktorá sa leskla v matnom svetle podkrovia. 

 

„Otec?“

 

Draco sa pozrel cez plece a rýchlo zotrel preč zbehnutú slzu, keď sa pozrel na syna stojaceho vo dverách, s čelom skrčeným od obáv.

 

„Prepáč,“ povedal Draco jemne, „Iba som prezeral nejaké staré listy.“

 

Scorpius sa mierne zamračil. „Nie znovu,“ povedal, zdvíhajúc sviečku, ktorú držal vyššie a blížil sa k Dracovi. Ponúkol ruku svojmu otcovi. „Vždy čítaš tie listy.“

 

„V mojom veku je ťažké nechať minulosť odísť.“ Draco uchopil synovu ruku a využil ju na zdvihnutie sa na nohy, trhajúc sa, keď jeho kĺby protestujúco zavŕzgali. „Obzvlášť túto dôležitú minulosť.“ dodal hľadiac na rozhádzanú kopu listov v jeho starom školskom kufri. Vzdychajúc, s mávnutím prútika zavrel veko na kufri.
 
“Všetky tieto roky, a stále mi nemôžeš povedať, kto bol tvoj dopisovateľ.“ Poznamenal Scorpius ako on a Draco začali schádzať po schodoch.

 

 


Draco sa jemne usmial. „Poviem ti to, keď budeš dostatočne starý.“

 

„Mám skoro päťdesiat, otec. Povedal by som, že som dosiahol status „dosť starý“ pred pár desaťročiami.“

 

Draco prehltol. „Viac tie listy oceníš, ak s ich prečítaním počkáš. Vždy, keď ich znovu čítam, pochytím drobné detaily, pri ktorých spoznávaní som pred tým zlyhal.“

 

Scorpius nedôverčivo potriasol hlavou, ako sa priblížili ku koncu schodom. „Nikdy ťa nepochopím, otec.“

 

Zľahka sa chichtal, Draco buchol svojho syna do ramena a nasledoval ho výtvarného salónu v Malfoy Manor.

 

Dve figúry sedeli v ozdobných kreslách naaranžovaných okolo žeravého kozubu, potichu sa rozprávajúc. Svetlo z krbu sa lesklo vo vlasoch takých bielych, ako Dracove, keď sa starší z dvojice otočil.

 

„Blízko meškania.“ Povedal Harry Dracovi a Scorpiusovi, jeho vráskavá tvár sa rozdelila do zubatého úškrnu.

 

Albus horlivo prikývol vedľa otca. „Nemyslím, že môžem znášať počúvanie ďalšieho z otcových príbehov,“ doberal si ho.

 

Scorpius piatimi dlhými krokmi prešiel cez izbu, oprel sa ponad operadlo Albusovho kresla a pobozkal svojho manžela. „Prepáč, boli sme v podkroví.“

 

„Prečo ste boli v podkroví?“ Spýtal sa Harry zvedavo, zatiaľ čo Draco prekríval cez miestnosť a vďačne klesol na sedadlo vedľa Harryho.

 

„Čítal som niektoré staré listy,“ odpovedal Draco strieľajúc po Harrym veľavravný pohľad.

 

„Oh, skutočne?“ ruka ktorá zakrývala Dracovu na operadle jeho kresla bola iba kosť a koža, usvedčujúca roky, cez ktoré prešli. Draco otočil svoju ruku tak, že sa spolu s Harrym dotýkali dlaňami a preplietli si prsty.

 

„Skutočne. Boli to fascinujúce listy – tak veľmi dobre napísané, alebo najmenej polovica z nich bola.“

 „Som si istý,“ krivo povedal Harry. Zazrel smerom k Albusovi a Scorpiusovi, ktorí sa hádali kvôli Albusovmu rozhodnutiu zverbovať Jamesovho syna do Pýchy Portrea. Nato sa otočil späť k Dracovi a potichu sa spýtal, „Čítal si ich všetky?“

 

„Každý jeden,“ odpovedal Draco, potešený spôsobom, akým zažiarili Harryho oči. „Dokonca, aj pár prvých. Vedel si, že si mi povedal, že ma nenávidíš iba raz?“

 

„Predstav si to. Som si istý, že som ti to pár krát povedal priamo do tváre.“

 

„Najskôr.“ Súhlasil Draco, usadzujúc sa hlbšie do kresla.

 

Jeho myseľ zablúdila späť k udalostiam, ktoré sa objavili po odoslaní posledného listu. Draco povedal Astórií pravdu, vypustiac špinavé detaily, a ona s tým bola prekvapivo v pohode. Dracove podozrenie bolo správne – Astória vedela okolo toho všetko. Uplynuli týždne od kedy sa ich manželstvo oficiálne skončilo, a Harry neodpovedal. Draco sa vzdával nádeje a začal sa baliť na opustenie Francúzska. Potom, pár dní pred tým, ako bol pripravený odísť, sa Harry objavil na schodoch pred jeho dverami.
 
“Dostal som tvoj list,“ povedal, kým sa Draco chytal zárubne a nemo naňho pozeral. „Čítal som to a poslal som to späť, pretože som to nechcel spáliť, ale vedel som, že by si to nechcel nechávať niekde, kde by to mohlo byť nájdené, ak by to nebolo zničené. A potom.. Sadol som si a premýšľal. Časť zo mňa chcela, aby si vedel, že si bol darom na premýšľanie, nemohol som čakať tak dlho, ale tiež som vedel, že som potreboval čas urobiť správne rozhodnutie. Nechcel som sa unáhliť v ďalšom sprostom rozhodnutí. A.. Nepremýšľal som, urobil som.

 

Nemal. Čo sa Draca týka, mohol povedať, že Harry sa nikdy vo svojom živote nerozhodol lepšie.

 

Posúvajúc sa bližšie, takže sa mohol skloniť bližšie k Harrymu, Draco zašepkal, „Milujem ťa.“
 

Harryho úsmev bol celé priznanie, ktoré Draco potreboval.

 

FIN

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

lliliannikky@gmail.com

(lilian nikky, 2. 5. 2017 16:34)

Moje meno je lilian N. To je veľmi radostný deň môjho života kvôli pomoci, ktorú mi doktor Dr.saguru pomohol mi pomôcť dostať môjho bývalého manžela späť s jeho kúzlom a láskou. Bol som ženatý 6 rokov a bolo to také hrozné, pretože môj manžel naozaj podvádzal a snažil som sa o rozvod, ale keď som narazil na Dr.saguru e-mail na internete o tom, ako pomohol toľkým ľuďom dostať svoje ex A pomôcť pri upevňovaní vzťahu. A aby ľudia boli vo vzťahu šťastní. Vysvetlil som mu svoju situáciu a potom som hľadal jeho pomoc, ale až na moje najväčšie prekvapenie mi povedal, že mi pomôže s mojím prípadom a tu som teraz oslavuje, pretože sa môj manžel zmenil úplne navždy. Vždy chce byť mnou a nemôže robiť nič bez môjho darčeka. Veľmi sa teším z môjho manželstva, aká veľká oslava. Budem pokračovať v svedčovaní na internete, pretože Dr.saguru je naozaj skutočným kúzlom. POTREBUJTE POMOC KONTAKTUJTE DOCTOR SAGURU TEĎ EMAIL: drsagurusolutions@gmail.com alebo whatsapp +2349037545183 On je jediná odpoveď na váš problém a cítite sa šťastní vo vašom vzťahu.
1 LOVE SPELL
2 WIN EX BACK
3 OVOCIE WOMB
4 PROPAGÁCIA SPELL
5 OCHRANA SPELL
6 BUSINESS SPELL
7 DOBRÁ JOB SPELL
8 LOTTERY SPELL a COURT CASE SPELL.

Jéé

(www.house-of-slash.blog.cz, 13. 5. 2011 14:07)

Tohle samý jsem taky překládala, mám to na blogu, ale musí říct, že tenhle tvůj překlad je daleko lepší. Já jsem si občas nebyla jistá u nějakejch slovíček, tak jsem si trošičku přimýšlela, ale jenom trošičku :D

AWESOME

(Medmedik, 6. 9. 2009 22:32)

:-D ale aj tak radšej ostávam pri mojom normálnom fanfiction medzi Harry Potterom a nejakou dievčinou. I keď musím uznať, že všetko je lepšie ako Weaslyová *autor sa práve tváry ako vrah* ... no a k tejto poviedke hmmm sú aj lepšie ale tak Ty si to len prekladala ... a na niečom sa dalo aj zasmiať ... zase Potterova obmedzenosť a Malfoyova debilita :-) ... len tak ďalej Ami ... ale pridaj už čosi z tvojho ...

poděkování

(gleti, 3. 9. 2009 9:11)

Jsem moc ráda, že jsi přeložila toto dílko. Pamatuji si, že bylo na DS nabídnuto k překladu a už tehdy mě zaujalo. Takže moc děkuji za překlad. Opravdu se ti podařilo dát do něj všechny rozporuplné emoce, kterými hlavní hrdinové procházejí. Držím palce, aby tvé další práce byly stejně skvělé a aby tě neopustila múza při výběru nových překladů.

hezké

(www, 2. 9. 2009 14:55)

to bylo

...

(galadriel, 1. 9. 2009 14:51)

Tak tohle mě vážně dostalo. Četla jsem to se zatajeným dechem. Měla jsem i párkrát na krajíčku, neboť s každou novou větou jse mé úvahy o tom, jak to dopadne měnily. Kouzelné dílko

hmm...

(Amidala , 1. 9. 2009 14:10)

téda.. normal som zostala v pomykove, že by som sa až tak "odviazala" a pridala tam dajakú časť.. čekla som to ešte raz a ja tú poviedku mám uloženú už nejakú dobu v pc a tam to mám: "I can’t do this anymore. Six years, and I still think about what you said every night before I fall asleep. For Merlin’s sake, our sons have established a stable relationship, and we still haven’t. Or... at least, I haven’t." a pritom som si to sťahovala z odkazu, ale tak tam tá časť tiež nie je.. tož teraz neviem.. možno to autorka zmenila, alebo sa stal zázrak.. :D

tak potom držím palce pri ďalšom preklade :)

...

(darken, 1. 9. 2009 5:39)

Páni, koukám, že v tom Dracově posledním dopise máš jeden větný celek oproti mně navíc. Vážně jsem dost zmatená, poněvadž v originále, který jsem četla, ta věta o vztahu Scorpia a Ala není. Vůbec se mi zdá, že tu poslední část máme úplně jinak.
No, musím uznat, že Tvůj překlad je asi přesnější než ten můj. Uvedu na příkladu slovesa forget, když jsem to překládala, vůbec jsem si neuvědomila, že to znamená i odpustit, což podle mě sedí líp než moje zapomenout. A to je případ, kdy jsem si to jen neuvědomila... Pak jsou i ty, kdy jsem to prostě nevěděla nebo to tak rychle přejela, že jsem si ani hlavu nelámala... No, nehodlám nad sebou zlomit hůl, tak doufám, že až se pustím do další povídky, bude to o kousek lepší. :o)