Choď na obsah Choď na menu
 


P.S.: Milujem ťa - 2. časť

31. 8. 2009

-40-

 

25/05/2009

 

Malfoy, poslal si mi túto správu? Predpokladám teda, že si stále nažive. Skúšal som ťa niekoľkokrát kontaktovať v tvojej kancelárií, ale povedali mi, že si dal výpoveď.

 

A čo myslíš tým, že ty si?

 

H. Potter

 

-41-

 

Štvrtok, 4. Júna 2009

 

Potter,

 

Tak teda dobre. Ešte raz, podarilo sa ti prejsť a nechať sa zakliať do kómy. Nikdy nepochopím, prečo si odmietol inú prácu. Viem, si stále na začiatku so silami a všetky tie sračky, ale máš ženu a dve deti, ktoré ťa potrebujú. Čo si myslíš, že urobia, ak sa necháš zabiť počas zásahu? Weasleyovci už majú príliš veľa deciek a nedostatok zlata na podporu ich všetkých.

 

Napriek tomu, že neverím, že tento list zostane neotvorený pokiaľ pokračuješ v čelení smrti,  chystám sa ti práve teraz napísať toto, ako môj narodeninový darček pre mňa samého a odoslať to Otisom ihneď, ako budeš opäť na nohách – to jest, ak toto prežiješ. O čom nepochybujem, že sa  stane, odkedy si dal už toľkokrát jasne najavo, že to zaberie lepšie ako to, čo ti urobí nejaký starý Temný čarodej.

 

Áno, poslal som tú správu. Tiež som veľmi dobre živý, ako si bystro poznamenal. Dal som výpoveď z Denného Proroka, pretože som sa s mojou rodinou pred troma rokmi presťahoval do Francúzska. Fakt, že si zlyhal pri zistení, hovorí celkom dosť o tvojich schopnostiach aurora. Žiadne prekvapenie, že si bol tak veľmi často hospitalizovaný.

 

Vráťme sa späť. Ak si spomínaš, po udalostiach z oslavy tvojich 25. narodenín si mi poslal list oznamujúci, že nie si gay. Dobre, to je to, čo som myslel – Ja som.

 

Preto som žiadal o prácu v Dennom Prorokovi. Bol som... priťahovaný hlavným šéfredaktorom. A nemysli si, nespal som s ním, aby som získal prácu. Dávno pred tým, ako akceptovali moju žiadosť som zistil, že to nie je môj typ. Ale to je príbeh za výberom mojej kariéry, v prípade, že sa stále zaujímaš.

 

A iba preto, že viem, že si dosť hlúpy na opýtanie, dôvod, prečo som spal s Astóriou je, pretože som, tak ako ty, mal raz príliš veľa pohárov vína a začal..  som sa spytovať sám seba. Moji rodičia tlačili na dediča, hlavne, keď zistili moje sexuálne preferencie, takže sa chceli uistiť, že tu nebola absolútne žiadna šanca, že by som prepadol ženám pred tým, ako by som odišiel a oženil sa s čarodejnicou podľa ich výberu. Prirodzene, všetko šlo zle, a dedič, ktorého chceli moji rodičia, skončil žiť mimo usporiadaného manželstva. Ale odpustili mi, a teraz som v rešpektovanom manželstve s tolerantnou manželkou a synom, ktorého milujem, napriek tomu, čo by si si mohol myslieť.  Pokiaľ nespravím zo svojej nevery verejnú vec môžem naokolo pojebať všetko, čo chcem. Všetko je dobre, takže to končí dobre.

 

V poriadku, teraz som ti o tom povedal všetko, verím, že rozumnou vecou, ktorú urobiť je ísť a okamžite spáliť tento list.

 

D. Malfoy

 

P.S. – Nikdy som nedostal šancu posťažovať sa na narodenie dvoch nových Potterov-weasleyov. Počul som klebety o tom, že si pomenoval svojho druhého syna Albus Severus. A Weaseleyovka nenamietala? Nie, počkaj, musíš ju nechať pomenovať dcéru na výmenu za jej dovolenie mena mladého Albusa. Iba Weasleyová by mohla byť dostatočne sprostá na to, aby pomenovala jej dieťa po žijúcej osobe. V skutku desivé. Čo má prísť na svet?

 

(Zoberme si, že 4 roky stoja za sťažnosti.)

 

-42-

 

20/06/2009

 

Malfoy,

 

Prečo nie som prekvapený, že iba ty si zobral odvahu napísať mi takýto list, keď si vedel, že by som nemusel žiť a prečítať si to?

 

Skutočne neviem, čo povedať. Myslím, že som viac za myšlienku, že som ťa tú noc neznechutil. Myslím teda, že nie je dôležité, aká je tvoja sexuálna orientácia, pretože, čo som urobil je stále nesprávne, ale dúfam, že fakt, že si mi znovu napísal znamená, že si mi odpustil. A ak to pomôže, nemám problém s tým, že si gay. Je to iba... Prepáč, ale musím sa spýtať: Prečo zostávaš s Astóriou, keď ju nemiluješ?

 

Ako si sa mal? Nemôžem uveriť, že si sa presťahoval do Francúzska.  Čo ťa viedlo k tomu spraviť to? Myslel som si, že si užívaš svoj život tu. Ľudia v Dennom Prorokovi skutočne vyzerali, že ich mrzí tvoja výpoveď.

 

V poriadku, bez ohľadu na dôvod, prečo si odišiel, dúfam, že si šťastný. Ginny tam chce ísť na dovolenku, ale je náročné nájsť čas medzi jej zápasmi a tréningmi a mojou prácou (áno, aj po tom čo sa stalo, som stále auror.. A oceňujem tvoju starosť o moju rodinu, ale z mojich chýb som sa poučil), a deťmi. Možno pôjdeme cez školské prázdniny. Ak tak spravíme, dám ti vedieť.

 

Mimochodom, oneskorene želám všetko najlepšie k narodeninám.

 

H. Potter

 

-43-

 

Pondelok, 29. Jún 2009

 

Potter,

 

Pre tvoju informáciu, čarodejnícky svet ako celok je zhovievavý k homosexualite.  Nie sme nič také, ako tvoji nechutní muklovia, s ich primitívnym zaobchádzaním s gaymi. Takže som nikdy nepredpokladal, že s tým máš problém, vzhľadom na to, že jeden z tvojich najlepších priateľov je humusáčka.

 

Pokiaľ ide o dôvody, prečo som sa oženil s Astóriou, choď a spýtaj sa vyššie zmienenej humusáčky. Som si istý, že ťa bude schopná poučiť o komplikovanosti manželských zvyklostí.

 

Francúzsko je oveľa viac vzrušujúcejšie a oveľa viac živšie ako Británia. Uprednostňujem klímu a ľudí. Je to ťažké, znovu sa naučiť jazyk, ale radšej budem tu ako v Londýne, ako sa vliecť cez kaluže na mojej ceste za vyspovedaním ďalšej zbytočnej celebrity. Na rozdiel od teba, mám v živote rád zmeny.

 

Neber sem svoju ženu. Už má skutočne dosť pieh.

 

D. Malfoy

 

P.S. – Som rád, že Hanba ti, že si nezomrel. Radšej by som sa tešil prípravou pohrebnej reči.

 

-44-

 

Štvrtok, 8. Júl 2009 (08/06/2009)

 

Oh, nikdy som o tom v tomto smere nepremýšľal. Myslím, že to dáva zmysel, odkedy sa muklovia nestarajú o „stratených“.

 

Spýtal som sa Hermiony, ale stále nemôžem pochopiť pointu. Prečo by si sa s niekým oženil, ak ho nemiluješ? Manželstvo nedáva silu ani status. A čo, ak sa zamiluješ do niekoho iného? Potom by si bol lapený vo vzťahu, ktorý by si mohol anulovať? Skutočne to vyzerá trochu debilne.

 

H. Potter

 

P.S. – Reč? Ah, správne. Ak by som umrel, pravdepodobne by si bol mimo a oslavoval.

 

-45-

 

Nedeľa, 18. Jún 2009

 

Samozrejme, že to nemôžeš pochopiť, Potter. Vy slepo-monogamní Chrabromilčania. Nikdy nemôžeš pochopiť ideu alebo dômyselnosť, pretože si dovolil svojim citom prevziať kontrolu nad rozumom.

 

Manželstvo je dôležité, pretože ti poskytuje úkryt. Keď si ženatý, tak ťa nikto tak pozorne nesleduje. Si slobodný žiť svoj život mimo reflektorov. Okrem toho, ak sa oženíš pre spoločenské pravidlá, nikdy nebudeš mať dôvod sa rozviesť. Je v tom oveľa menej bordelu, ako uviazanie si slučky s kýmkoľvek, kto ťa v danom momente priťahuje. Manželstvo je tiež znakom vážnosti a zrelosti – ďalší dôvod prečo tomu nechápeš.

 

D. Malfoy

 

-46-

 

10/11/2009

 

Malfoy,

 

Hermiona mi povedala, že bol dnes v Praktickom elixírovi nejaký článok o tvojej lekárni. Zrejme je dobre známa aj tu. Dúfam, že nepredávaš nič ilegálne.

 

Článok som si vystrihol a sovou som ti ho poslal, v prípade, že by si si ho chcel prečítať.

 

Oh, a minule som videl tvojho otca. Spýtal som sa ho na teba a trochu sa rozčúlil. Viac ako zvyčajne, myslím. Povedal, že nemám právo hľadať ťa, a potom odmietol spolupracovať. Vieš, čo tým myslel?

 

H. Potter

 

-47-

 

Utorok, 24. November 2009

 

Potter,

 

Nie sme najlepší priatelia, takže pokiaľ nemáš lepší dôvod kontaktovať ma, ako chcenie povedať mi o tvojich denných aktivitách, neobťažuj sa. A nie, nemám ani najmenšiu potuchu, čo tým môj otec myslel. Nikdy ťa nemal príliš rád.

 

D. Malfoy

 

-48-

 

09/12/2009

 

Jebem ťa, Malfoy.

 

H. Potter

 

-49-

 

Streda, 23. Decembra 2009

 

Už si.

 

D. Malfoy

 

-50-

 

04/06/2010

 

Všetko najlepšie, Malfoy. Si oficiálne starý.

 

H. Potter

 

-51-

 

Sobota, 31.Júl 2010

 

Potter,

 

Kvôli formalitám, všetko najlepšie. Moja žena ti z nejakého dôvodu upiekla čokoládové sušienky. Scorpius naliehal, že pomôže. Pravdepodobne v čase, keď ich dostaneš budú staré, ale som si istý, že oceníš predovšetkým myšlienku nad zvyškom.

 

A nie som TAK starý. Ak som starý, ty si tiež, čo znamená, že je čas konečne si nájsť inú prácu.

 

D. Malfoy

 

-52-

 

03/11/2010

 

Malfoy,

 

Ginny minulý týždeň Harpiám oficiálne oznámila svoj odchod do dôchodku. Bola jej už ponúknutá práca ako seniorskej metlobalovej korenšpondentky pre Denného Proroka, čo znamená, že teraz bude mať viac času.

 

Rozhodli sme sa vziať si cez prázdniny rodinný oddych vo Francúzsku. Robard mi dal teraz oveľa voľnejší režim, takže som dostal pár rokov pod pás, a deti sú už dosť staré na cestovanie. Máš návrhy pre dobré dovolenkové športy?

 

H. Potter

 

-53-

 

Streda, 10. Novembra 2010

 

Ak prídete do Cannes, zabijem ťa.

 

D. Malfoy

 

-54-

 

19/12/2010

 

Malfoy,

 

Sme v Cannes. Mesto je skutočne nádherné. Včera sme si užívali slnko a boli sme sa prejsť po Boulevard de la Croisette (tak sa to píše?), ale bolo stále príliš chladne pre deti, aby šli blízko k vode.

 

Zaujímalo by ma, či by si so mnou nešiel zajtra na pohárik. Ginny sa chce vrátiť späť na Croisette a nakupovať, ale ja nie som príliš nadšený z týchto záležitostí. Radšej by som sa rozhliadol dokola po čarodejníckej strane mesta. Čo ty na to?

 

H. Potter  

 

-55-

 

Pondelok, 20. december 2010

 

Nemôžem uveriť, že si sem skutočne prišiel.

 

D. Malfoy

 

-56-

 

21/12/2010

 

Vyhýbanie sa mi nebude fungovať, Malfoy. Hotel, v ktorom sme ubytovaní je vedený čarodejníkmi. Dali mi inštrukcie, ako sa dostať do tvojej lekárne. Kým toto čítaš, budem stáť pred tebou.

 

-57-

 

03/01/2011

 

Potrebujem ťa znovu vidieť.

 

-58-

 

Štvrtok, 4. Január 2011

 

Nie, Potter. Máš ženu.

 

-59-

 

04/01/2011

 

Malfoy, prosím. Odchádzam vo štvrtok. Ešte jeden krát.

 

-60-

 

15/01/2011

 

Malfoy,

 

Nikdy viac si nevezmem žiadnu dovolenku. Úrad vyzerá, ako keby tam niekto dal stratenú kolóniu ňucháčov. Všade správy, nesprávne pridelené prípady, zlyhaná výstroj.. Kriste, aká to nočná mora. Naposledy, nie som zodpovedný za väčšinu toho. OH, a na vrchol toho všetkého, kým sme boli na dovolenke, Lily chytila nejaký druh ploštice, takže teraz sa každú noc vraciam domov pre krik a plač.

 

Rozmýšľal som.. mal by si sa vrátiť späť do Británie. Mohol by si presťahovať svoju lekáreň sem, tých dobrých tu máme nedostatok. A boli by sme schopní vídať sa častejšie.

 

Chýbaš mi. Viem, nebudeš mi veriť, ale je to tak.

 

Harry

 

-61-

 

Pondelok, 31. januára 2011

 

Potter,

 

Vieš, ako smiešne práve teraz znieš? Zabudni na posledné dva týždne. Pochovaj ich ďaleko spolu s tvojimi ďalšími ostatkami. Pár krát sme si zašukali. Nie sme vo vzťahu.

 

Ty. Máš. Ženu.

 

Draco

 

-62-

 

08/02/2011

 

Malfoy,

 

Viem, čo som povedal a skúšal som to, skutočne. Ale proste nemôžem.. pojebať a zabudnúť. Chcem sa s tebou rozprávať tvárou v tvár, dokonca aj keď len pre vyriešenie tohto bordelu.

 

Milujem Ginny, ale..

 

Nemôžem na teba prestať myslieť.

 

Harry

 

P.S. – Zmenil si podpis?

P.P.S. – Ak dostaneš tento list okolo 21., povedz Scorpiusovi, že mu želám všetko najlepšie k narodeninám.

 

-63-

 

Sobota, 20. februára 2011

 

Potter,

 

Tomu sa hovorí „bisexualita“. Zrejme ani to ťa fanatickí muklovia nenaučili. Pravdepodobne si mysleli, že by ti dávali nápady. Bolí ma povedať, že možno mali pravdu.

 

Ak ju miluješ, zostaň s ňou. Je to také jednoduché, že. Si príliš starý na experimentovanie, a príliš mladý na prechádzanie cez krízu stredného veku. Ak skutočne preferuješ strkanie svojho vtáka do zadku, nabudúce, keď budete mať sex, popros Weasleyovku. Môže to byť pre vás dvoch oveľa lepšia metóda antikoncepcia. Buď to, alebo si choď nájsť ďalšieho teplého chlapa na súloženie. Merlin vie, že ich je navôkol dostatok. 

 

Nemám ťa rád, Potter. Bol si skurevene dobrý, chyba alebo nie, ale je to tak. Pred nami nie je nič, žiadny dôvod pre pokračovanie tohto malého stretnutia. Prestaň mi písať. Nakoniec zabudneš.

 

A áno, zmenil som svoj podpis. Vieš, mám aj krstné meno.

 

Draco

 

-64-

 

14/04/2011

 

Malfoy,

 

Vedel si , že to bolo presne sedem rokov od kedy Denný Prorok vydal článok, ktorý si napísal o mne a Jamesovi? Dnes ráno som sa prehrabával starými vecami a našiel som ho pod kopou detských fotiek. Veríš tomu? Cítim sa, ako by od vtedy uplynula večnosť.

 

Môj život išiel od minulých Vianoc neustále dole. Milujem svoju prácu, ale už to nie je také zábavné, keď zásoba smrťožrútov na úteku je na dramatickom ústupe. Veci sú nudné s Jamesom a Albusom, oboma v predškolskom veku. Ginny hovorí, že potrebujú prekonať nervozitu z ich mágie, ale teraz trávia viac poobedí v domovoch u svojich nových priateľov. A Ginny je vždy preč, komentuje metlobalové zápasy, potom spovedá hráčov, takže jediná na blízku je Lily. Jej štvrté narodeniny sú za dva dni a ja ani netuším, čo jej kúpiť. Hovorí, že chce jeden z tých „sprav si vlastný elixír lásky“ gýčov, ale neviem si predstaviť, na čo ho chce. Hermiona hovorí, že prechádza cez „fázu“. Do pekla, ak viem, čo to znamená.

 

Minulú noc sa mi o tebe snívalo. Boli sme na Croisette, ale okolo nás nebol nik. Popadol si ma a zatlačil do vody a potom si mi povedal pretiahni ma. Oh, bože, skoro som sa urobil iba z počutia toho, ako to hovoríš. Skúšal som ťa vyzliecť z oblečenia , ale voda ti ho prilepila na kožu. Iba si tam stál s vlnami, ktoré sa valili okolo teba, nápadne priamo cezo mňa, ako keby som tam ani nebol. Potom ti, pre nejaký dôvod, vyrašili enormné biele krídla a zobák. Choré, viem, ale vyzeral si ako víla, až na to, že tiež oveľa viac nádhernejšie. Odletel si a jediné, čo som mohol robiť, bolo pozerať sa, ako mizneš, s chcením ťa tak strašne, až to bolelo. Keď som sa zobudil, stále som ťa chcel.

 

Neviem, prečo ti to píšem. Potlačenie vlastnej nudy, nazdávam sa, pretože práve teraz sedím v úrade obklopený stovkami aurorov trénujúcich využitie, a iba rozmýšľanie o nich mi spôsobuje obrovské bolenie hlavy.

 

Šance, že by si dokonca nechcel čítať mimo prvej vety pred tým, ako tento list roztrháš bokom, myslím, že tu skončím.

 

Merlin pomôž mi, stále mi chýbaš.

 

Harry

 

-65-

 

28/05/2011

 

Všetko najlepšie k narodeninám, Malfoy. Je tu milión vecí, ktoré ti chcem povedať, ale radšej ti ich poviem do očí, takže budem čakať, kým ťa znovu neuvidím.

 

Harry

 

-66-

 

18/12/2011

 

Malfoy,

 

Šťastné Vianoce. Dúfam, že ty, a tvoja rodina sa máte dobre. Ginny toto ráno zmienila našu minuloročnú dovolenku a prvá vec, čo ma napadla bola tvoja tvár, keď si ma fajčil počas druhej noci, čo sme sa stretli v Cannes. Cítil som sa taký vinný, že som sa musel ospravedlniť a opustiť izbu. Išiel som do kúpelne a masturboval som mysliac na teba.

 

Aký to spôsob, ako pokračovať v prázdninách, ha?

 

Harry

 

-67-

 

Piatok, 13. Január 2012

 

Nerob mi to, Potter.

 

-68-

 

21/02/2012

 

Robiť čo? Iba ti hovorím, ako sa cítim.

 

Vráť sa. Opustím kvôli tebe Ginny.

 

Harry

 

-69-

 

Streda, 29. Februára, 2012

 

Potter,

 

Drž hubu. Zastav to. Toto sú prázdne slová, Potter, a ty to vieš. Si roztúžený, pretože si konečne objavil aké to je byť s mužom. Všetko musí byť lepšie, ako tvoj jednotvárny život infikovaný Weasleovkou.

 

Keď sa obzrieš späť na tie roky, budeš sa smiať až sa budeš za brucho chytať. Popravde – patríš k Weasleovej. Ak nie k žene, tak k jednému z mužov, aj keď sa trochu trasiem pri tej myšlienke.

 

Chceš vedieť pravdu, Potter? Chystám sa ti ju povedať práve teraz, tak sa uisti, že toto čítaš pozorne, pretože sa to chystám povedať iba raz. Chcem ťa. Ale zostanem pri tom, čo som povedal pár listov dozadu. Pred nami tu nie je žiadna budúcnosť, ak sa rozhodneme vzdať všetkého.

 

Draco

 

-70-

 

08/03/2012

 

Čo je „všetko“, ak nič z toho znamená všetko? Nemôžem žiť životom, akým žiješ ty, vždy musieť robiť veci kvôli zvyklostiam alebo ukazovaniu sa, či reputácií. Nechcem musieť predstierať, že všetky stretnutia sa nestali a nechcem, aby si bol mojím malým špinavým tajomstvom. Rozvediem sa s Ginny. Bez ohľadu na to, čo urobíš, nemôžem s ňou byť, ak v našom manželstve nie je moje srdce. Nemôžem ju milovať, ako som zvykol, ale stále ju milujem dosť na to, aby som jej povedal pravdu.

 

Harry

 

-71-

 

Štvrtok, 15. Marca 2012

 

Čo, teraz ma miluješ? Nebuď smiešny. Máme flirt. Iba ťa priťahujem, pretože som priepustka z tvojho nudného, každodenného života. Ako zvyčajne, máš rád vzrušenie z porušovania pravidiel. Ver mi, Potter, toto vzrušenie je iba prechodné. Pravidlá existujú pre nejaký dôvod.

 

Môžeš ísť vpred a rozviesť sa s Weasleyovou, ale ja sa kvôli tebe nechystám opustiť moju ženu, Potter. Poznáš moje pocity ohľadom manželstva. Odmietam na moje meno zavesiť ďalší škandál.

 

Draco

 

-72-

 

Štvrtok, 30. augusta 2012

 

Potter, ty si absolútny debil. Prečo si to spravil? Ak sa mi snažíš dať príučku pre niečo, čo som ti spôsobil v minulosti nasadením tvojho čoskoro mizerného života na moje svedomie, uspel si. Teraz sa, prosím ťa, iba vráť späť k nej. Článok, ktorý som čítal zmieňoval, že povedala, že si želala, aby sa veci neotočili smerom akým sa.

 

A.. prečo si im iba nepovedal pravdu, ak si tak zameraný na skazu môjho života? Merlin, si taký skurvený Chrabromilčan. Nikdy NEPREMÝŠĽAŠ o tom, čo robíš.

 

Tak strašne ťa nenávidím.

 

Draco

 

-73-

 

28/09/2012

 

Draco,

 

Čo som im povedal, bola pravda. Som gay. Mám rád mužov. Ako to môže byť lož? A nechystám sa vrátiť späť k Ginny. Teraz sme priatelia a to je, dopekla, oveľa lepšie, ako manželstvo, ktoré sme mali.

 

Si na rade, Draco. Dokážeš sa udržať odopierajúc si čo chceš po zvyšok tvojho života? Alebo sa na to vykašleš a po prvý raz v živote budeš mužom? Nezabije ťa byť k sebe úprimný.

 

Harry

 

-74-

 

Piatok, 17. Jún 2015

 

Blaise ťa iba zraní.

 

D. Malfoy

 

-75-

 

Štvrtok, 7. júla 2015

 

Som si istý, že ak to spraví, prežijem to. Okrem toho, nemôže byť taký zlý, keď mu dôveruješ natoľko, aby si ho menoval Scorpiusovým krstným otcom.

 

Miluje ma, a nehanbí sa za to. To je všetko, v čo môže niekto dúfať, však?

 

Harry

 

-76-

 

Piatok, 15. Júl 2015

 

Vidím, že si konečne zmenil svoj údaj o časovej informácii. Je to veľmi zodpovedajúci postup, vzhľadom na tvoje nedávne povýšenie na Šéfa aurorov. Gratulujem.

 

D. Malfoy

 

-77-

 

Pondelok, 5. Október 2015

 

Potter,

 

Skutočne tvoj syn tvorí Chrabromilský metlobalový team? Je trochu primladý, nie? 

 

Predpokladám, že iba nasleduje v šľapajach svojho otca.

 

D. Malfoy

 

-78-

 

Streda, 29. Október 2015

 

Áno. Som naňho veľmi hrdý.

 

Ako je to možné, že si schopný zostať informovaný o aktualitách z môjho života?

 

Harry

 

-79-

 

Utorok, 17. November, 2015

 

Noviny. Tuná si celkom celebrita. Chlapec, ktorý prežil, spasiteľ sveta, najmladší šéf aurorov v histórií, slávny predstaviteľ komunity gayov, a najnovšie otec Rokfortskej metlobalovej hviezdy.. Francúzi radi zostávajú informovaný o tvojom čarovnom živote.

 

D. Malfoy

 

 

 

www.amidala.estranky.sk/clanky/preklady-z-anj/p_s__-milujem-ta---3_-cast

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

:)))

(Amidala , 1. 9. 2009 14:03)

hej, tiež som si všimla.. ale tak v angline sa to inak nedá.. :D:D:D
však napríklad len tu v tom liste 41 v časti s "neotvoreným listom" ma skoro trafil šlak, kým som tomu dala akú takú zrozumiteľnú podobu, bo v anj som vedela, čo tým chce autorka povedať, len hodiť to potom do sj.. no des...

tak "sme v Cannes" je na nezaplatenie... :))))

...

(darken, 1. 9. 2009 5:16)

Vážn je vtipné, jak jsme obě některé části pochopily úplně jinak. A i když jsem si u něčeho byla stoprocentně jistá, že to mám tak, jak to je, teď už jsem si jistá nejsem. *Fucking english!* ta anglická mnohoznačná slova a fráze...

Ak prídete do Cannes, zabijem ťa.
...
Malfoyi, sme v Cannes.

Tohle mě vždycky rozesměje. :-)